V Německu za od pátku utopilo několik lidí včetně dvou dětí

Během rozlučky se svobodou se v Dunaji na jihu Německa v sobotu utopil 30letý muž. Dnes o tom informovala policie. Víkend včetně pátku byl v Německu pro vodní rekreaci tragický, utonulo zde totiž několik lidí včetně dvou dětí.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Od pátku je navíc v Sasku pohřešován 16letý mladík, který se koupal v nádrži na potoce Slatina v těsné blízkosti hranic s Českem.

Chlapce kamarádi viděli naposledy v pátek, kdy se při plavání potopil, ale už nevynořil. Jeho tělo ale přivolaní potápěči dosud neobjevili, ačkoli měli k dispozici sonar. Slatina pramení na české straně Krušných hor, v Německu je pak tok nazýván Mordgrundbach.

V sobotu se další neštěstí odehrálo u Untermarchtalu v Bádensku-Württembersku, kde desetičlenná skupina mužů a žen chtěla oslavit loučení se svobodou plavbou po Dunaji. Muži, který se utopil, podle policie zřejmě i kvůli přemíře alkoholu neustále padaly do vody sluneční brýle. Při jednom z pokusů je vylovit ale zmizel. Svědci uvedli, že stál v mělké vodě, ale náhle se ztratil. V jeho hledání nepomohlo ani nasazení 120 záchranářů, helikoptéry a dronu, tělo našli po zhruba dvou hodinách až potápěči.

V dolnosaském Hannoveru na severu Německa v sobotu zemřela pětiletá dívka, která si s dalšími dvěma čtyřletými dětmi hrála v rybníku Märchensee. Poplach vyvolal náhodný kolemjdoucí, který zaslechl hovor o pohřešované dívce. Z vody ji krátce poté vytáhl policista, holčička ale později zemřela v nemocnici. Policie nyní prověřuje, zda nebyl zanedbán dohled nad dívkou.

V jezeře u Hückelhovenu v Severním Porýní-Vestfálsku se v pátek večer topila jedenáctiletá dívka, která později zemřela v nemocnici. Její stejně stará kamarádka, která čekala na břehu a která neuměla plavat, vyrazila pro pomoc na kole, když dívka zmizela pod hladinou. S vyproštěním děvčete pomáhali kolemjdoucí i policie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie hlásí nejvíce nově nakažených koronavirem od května

05.08.2020 21:00 Francie za posledních 24 hodin zaznamenala 1695 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvyšší…

Bulharský premiér naznačil rezignaci, vláda má ale zůstat

05.08.2020 19:56 Bulharský premiér Bojko Borisov dnes naznačil, že kvůli týdny trvajícím protivládním protestům by…

V Chorvatsku se za týden nakazilo 24 Čechů

05.08.2020 19:47 Aktualizováno Za poslední týden bylo pozitivně testováno 24 Čechů, kteří se pravděpodobně nakazili covidem-19 v…

Kanárské ostrovy budou turistům hradit výdaje spojené s covidem

05.08.2020 19:06 Kanárské ostrovy jsou ode dneška prvním regionem Španělska, který nabízí domácím i zahraničním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama