V Polsku se nakazilo přes 400.000 lidí, chystají se nová omezení

Počet nakažených koronavirem v Polsku se za poslední méně než dva týdny zdvojnásobil a překročil hranici 400.000, když jich podle ministerstva zdravotnictví za poslední den přibylo 19.364. Polská média informují, že premiér Mateusz Morawiecki možná už ve středu oznámí další restriktivní opatření, jejich podoba ale zatím není jasná.

Varšava
doporučujeme

"Nevylučujeme žádný scénář. Děláme všechno, abychom se vyhnuli takzvanému tvrdému lockdownu (výraznému omezení pohybu lidí). Pohybujeme se na hraně, kde na jedné straně jsou kapacity zdravotnictví a jeho naprostý kolaps a na druhé straně výrazné hospodářské problémy," řekl v televizi šéf premiérovy kanceláře Michal Dworczyk.

Důkazem toho, že vláda nemá co do dalších restrikcí jasno, jsou vyjádření vicepremiéra a ministra pro rozvoj, práci a technologie Jaroslawa Gowina. Na jednu stranu tvrdí, že je proti zavádění celostátní karantény, na druhou připouští, že je třeba počítat se zavedením zákazu vycházení z domova.

Podle portálu money.pl vláda uvažuje o uzavření nákupních center. V současnosti jsou například zavřené restaurace, které smějí prodávat jen přes výdejní okénko, kina nebo divadla smějí být obsazená jen z 25 procent. Kadeřnictví, kosmetické salony nebo tetovací studia fungují za zpřísněných hygienických podmínek. Žáci prvních, druhých a třetích tříd se učí ve škole, ostatní přešli na distanční výuku. Roušky jsou povinné ve vnitřních prostorách i venku.

V Polsku za poslední den zemřelo 227 pacientů s koronavirem, je mezi nimi i čtyřměsíční chlapec z Cieszyna, který se stal nejmladší obětí covidu-19 v zemi. Podle médií lékaři nevědí, zda měl nějakou nerozpoznanou vrozenou vadu, nebo zda trpěl nějakou další nemocí. Celkem se koronavirem nakazilo 414.844 lidí, 6102 z nich zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Autoritářská symbióza? Prestižní deník kritizuje polskou církev a vládu

04.12.2020 00:01 NÁZOR – Během pěti let, kdy je v Polsku u moci strana Právo a spravedlnost (PiS), se linie mezi…

Fake news ohrožují demokracii. EU bude efektivněji postihovat šíření…

03.12.2020 22:02 Aktualizováno Evropská unie bude účinněji postihovat záměrné šíření dezinformací, které může ohrožovat fungování…

Řecko a EU se dohodly na vybudování nového tábora na Lesbu

03.12.2020 21:49 Řecko a Evropská komise budou spolupracovat při budování nového centra pro uprchlíky na ostrově…

Očkování proti koronaviru bude ve Francii zdarma pro všechny

03.12.2020 20:22 Očkování proti koronaviru bude ve Francii zdarma pro všechny, začít by mělo v řádu týdnů. Podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama