V Polsku vypuklo "hřibobraní". Lidé se trumfují nálezy obřích hub

Polský houbař našel v lesích v okolí Krakova hřib, jaký podle svých slov ještě neviděl, ačkoliv na houby chodí do lesa už od dětství. Houba totiž vážila asi 1,5 kilogramu. Napsal o tom list Gazeta Wyborcza, podle kterého Polsko momentálně prožívá opravdové "hřibobraní". Sociální sítě jsou teď plné snímků z houbařské úrody, zejména z lesů na jihu Polska.

Houby
doporučujeme

"To je hřib obr, opravdová kráva, bejk!" prohlásil houbař Maciej Komenza ohledně svého úlovku.

Nejde přitom o raritu: na jednom lokálním serveru se jiný houbař pochlubil hřibem, který vážil 1,6 kilogramu. Veškeré zásluhy ale připisuje ženě, která ho zlákala do lesa. "Muž se v houbách moc nevyzná. V lese jsem nejdřív našla opravdu velké hřiby, které se mi ale bohužel rozpadly v rukou. O chvíli později Wojtek našel gigantický hřib. A máme se čím chlubit!" vylíčila Boguslawa Machowská.

Hřiby obří velikosti ale mají i odvrácenou stránku. Houbař Komenza připustil, že jeho obr byl lehce plesnivý a červivý. "Takové už neberu. Jsou nanic. Je v nich víc vody než houby," připustil. Díky teplému podzimu se pokaždé z lesa vrací s plným košíkem.

V Polsku existuje i specializovaný web s předpověďmi a tipy pro houbaře, kteří se na ní rovnou mohou podělit o záběry s úlovky a o zážitky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Berlínská muzea terčem vandalského útoku. Desítky vzácných exponátů jsou…

21.10.2020 14:40 Zhruba sedm desítek exponátů vystavených v budovách na berlínském Muzejním ostrově kdosi poškodil…

Slovinsko a Chorvatsko se potýkají s covidem: Nakažených přibývá, platí…

21.10.2020 14:38 Slovinské a chorvatské úřady dnes oznámily nejvyšší denní přírůstky počtů nakažených koronavirem od…

V Německu přibylo 7595 nakažených covidem, rekordní přírůstek hlásí…

21.10.2020 13:51 Aktualizováno V Německu za posledních 24 hodin přibylo 7595 případů nákazy koravirem. Přírůstek je jen o málo…

Na Slovensku strmě vzrostl počet nově nakažených. Ve hře je lockdown

21.10.2020 13:22 Aktualizováno Slovensko v úterý zaznamenalo rekordní počet nově potvrzených případů koronaviru, přibylo 2202…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama