Většina dětí se podle německé studie covidem nakazí mimo školu

U školáků v Hamburku je pětkrát pravděpodobnější, že se covidem-19 nakazí během soukromých setkání než ve škole. Ukázala to podle agentury Reuters analýza infekcí v severoněmeckém přístavním městě z období od srpna do října tohoto roku.

Děti
doporučujeme

Hamburský školský úřad uvedl, že 78 procent z 375 dětí, které se nakazily mezi letními a podzimními prázdninami, vir chytilo mimo školu. U dětí mladších 12 let přitom byla pravděpodobnost nakažení poloviční ve srovnání se staršími školáky.

Mnoho škol zaznamenalo pouze jednu nákazu v ročníku během deseti dní. Podle místních úřadů je tak nepravděpodobné, že dotyčný student infekci přenesl i na spolužáky. Většina dětí se nakazila doma, na oslavách nebo na jiných soukromých setkáních.

Ze 472 škol v Hamburku nákazu evidovalo 171 zařízení, ale jen 23 škol ji zaznamenalo u více žáků.

Německo 2. listopadu zavedlo částečnou měsíční karanténu spočívající například v uzavření barů a restaurací. Školy a obchody však zůstaly otevřené.

Některé německé spolkové země tento týden odmítly volání kancléřky Angely Merkelové po zpřísnění pravidel, včetně povinného nošení roušek ve školách či omezení velikosti tříd. Šéf německého Institutu Roberta Kocha (RKI) Lothar Wieler dnes řekl, že v současnosti je na německých školách přibližně 475 ohnisek nákazy.

Celková situace je v Německu lepší než u mnoha sousedů. RKI dnes hlásil 22.609 nově nakažených a 251 dalších úmrtí. Dohromady se tak koronavirem v Německu, které má zhruba 83 milionů obyvatel, nakazilo 855.916 lidí a 13.370 z nich zemřelo.

Na rozdíl od Německa Česká republika na podzim přistoupila k uzavření všech stupňů škol a nyní vláda velmi opatrně vrací žáky do školních lavic. Tento týden se mohly do tříd vrátit alespoň žáci prvních a druhých tříd a od příštího týdne se učebny otevřou také po studenty posledních ročníků středních škol. Další žáci základních škol se vrátí do školních tříd od pondělí 30. listopadu, oznámil dnes ministr školství Robert Plaga.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Belgii se otevřely obchody. Nizozemí zavedlo roušky uvnitř, vláda je…

01.12.2020 16:27 Aktualizováno V Belgii se dnes po měsíci otevřelo na 43.000 obchodů, které nabízejí i jiné než základní zboží.…

V Trevíru najelo auto na pěší zónu. Dva mrtví, mnoho zraněných

01.12.2020 16:13 Aktualizováno Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa vjelo dnes auto na pěší zónu. Na místě zemřeli dva lidé…

V Rakousku začalo hromadné testování na koronavirus

01.12.2020 15:29 Rakousko dnes zahájilo hromadné testování populace na koronavirus. Jako první na řadu přišli…

Žhář ve Francii zapálil vysílač, tři miliony lidí jsou bez televize

01.12.2020 14:31 V noci na dnešek ve Francii požár poničil druhý největší televizní a radiový vysílač v zemi. Tři a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama