Vůz metra se u Rotterdamu zastavil až o velrybí ploutev +VIDEO

Řidiče rotterdamského metra zachránilo před vážným zraněním a možná i smrtí umělecké dílo. Souprava, která z neznámých důvodů v jedné ze stanic nezabrzdila, se zastavila až o obří sochu v podobě velrybího ocasu. O kuriózní nehodě dnes informovala nizozemská média.

Metro
doporučujeme

Řidič metra chtěl v noci na dnešek odstavit soupravu na jedné z kolejí v konečné stanici De Akkers ve městě Spijkenisse jihozápadně od Rotterdamu. Z neznámých příčin se ale souprava nezastavila, prorazila zábrany a přistála na deset metrů vysokém uměleckém díle v podobě velrybí ploutve.

Ve vozech metra v době nehody nebyli žádní lidé, řidič vyvázl bez zranění. Podle nizozemských médií byl v šoku, z kabiny se ale dokázal sám vyprostit. Odborníci z dopravního podniku nyní přemýšlí, jak metro dostat bezpečně ze sochy na zem.

zdroj: YouTube

Na sociálních sítích už se objevily výzvy, aby souprava zůstala tam, kde je nyní, a umělecký objekt tak doplnila. Podle úřadů by to ale bylo příliš nebezpečné.

Umělecké dílo u kolejí ve Spijkenisse tvoří dvě obří velrybí ploutve. Jsou dílem sochaře Maartena Struijse. "Jsem překvapený, že jsou tak silné," řekl umělec stanici RTL. "Když stojí umělá hmota na vzduchu dvacet let, nečekáte, že udrží vůz metra," uvedl. Dodal, že je rád, že jeho dílo možná zachránilo lidský život.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidiči hazardují a ignorují pravidla. Kvůli covidu téměř prázdné silnice…

30.11.2020 08:07 Na rakouských silnicích je v těchto dnech minimální provoz kvůli protikoronavirovým omezením pohybu…

V Německu se covidem nakazilo dalších 11 169 lidí, vzrostl počet obětí…

30.11.2020 07:29 V Německu za 24 hodin přibylo dalších 11.169 případů nákazy koronavirem, tedy o něco více než před…

Rakousko po 7. prosinci nečeká překotné rozvolňování. Masivní omezení…

29.11.2020 21:33 Aktualizováno Až v Rakousku 7. prosince skončí současná přísná opatření proti koronaviru, žádné překotné…

Francií otřásl útok na černošského producenta, podezřelí policisté…

29.11.2020 18:18 Pařížská prokuratura dnes podle tiskových agentur oznámila, že hodlá obžalovat čtyři policisty,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama