Aktivistka Thunbergová do voleb v USA podpořila Bidena

Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová vyjádřila podporu do nadcházejících amerických prezidentských voleb demokratickému kandidátovi Joe Bidenovi. Američtí voliči, kterým záleží na životním prostředí, by měli někdejšímu viceprezidentovi dát přednost před současnou hlavou státu Donaldem Trumpem, napsala Thunbergová na twitteru.

Greta Thunbergová
doporučujeme

Sedmnáctiletá Švédka poznamenala, že pokud by to nebylo důležité, nebyla by se do americké stranické politiky zapojila. "Zorganizujte se a všechny přesvědčte, aby volili Bidena," napsala a připojila odkaz na vyjádření populárně vědeckého časopisu Scientific American, který nedávno poprvé ve své 175leté historii vyjádřil podporu některému z kandidátů v prezidentských volbách. Redakce časopisu se postavila za Bidena, protože Trump podle ní poškodil USA tím, že zavrhuje vědu.

Republikánský prezident v minulosti Thunbergovou několikrát na twitteru kritizoval a podle mnohých pozorovatelů má k otázce klimatických změn značně odlišný postoj než aktivistka. Krátce po nástupu do funkce Trump mimo jiné oznámil záměr odstoupit od pařížské klimatické dohody z roku 2015 s tím, že přísnější klimatická politika by měla nepříznivé dopady na americké podniky.

Když se Thunbergová v roce 2019 stala osobností roku časopisu Time, Trump ji na twitteru vyzval, aby se zklidnila a zašla si raději s kamarádkou do kina. Americkému státníkovi se nelíbil ani emotivní projev, který pronesla na loňském klimatickém summitu OSN a sarkasticky ji značil za "šťastnou dívku, která se těší na jasnou a úžasnou budoucnost".

Thunbergová se proslavila, když před dvěma lety začala sama chodit protestovat před sídlo švédského parlamentu ve Stockholmu za lepší ochranu klimatu. Její příklad následovaly tisíce mladých lidí po celém světě, kteří jsou nespokojení s liknavým přístupem politiků ke klimatické krizi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin potřebuje slyšet jasný vzkaz. Z USA zní apel k trestu za otravu…

21.10.2020 00:01 NÁZOR - Evropská unie a Velká Británie vyslaly Kremlu vzkaz, která říká, že použití chemických…

Johnson uvalil tvrdší restrikce na Manchester

20.10.2020 21:40 Britský premiér Boris Johnson dnes ohlásil zavedení přísnějších restrikcí v boji s koronavirovou…

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, uvedla tamní diplomacie

20.10.2020 15:35 Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž.…

Ukrajina hlásí 113 obětí koronaviru za den, dosud nejvíce. Nový rekord…

20.10.2020 14:43 Aktualizováno Za poslední den zemřelo na Ukrajině 113 lidí s onemocněním covid-19, což je nejvíce od začátku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama