Británie hlásí dalších 881 mrtvých. Pohyb bude omezen dál

Nejméně 7978 pacientů s pozitivním testem na koronavirus už zemřelo v nemocnicích v Británii. Oficiální bilance se za poslední den zvýšila o 881 případů, tedy o něco méně než o den dříve. Nových případů infekce dnes britská vláda ohlásila 4344, což je rovněž ve srovnání se středou nižší číslo. Britský ministr zahraničí Dominic Raab nicméně na tiskové konferenci oznámil, že vývoj zatím není takový, aby mohla být uvolňována omezení pohybu obyvatel.

Přidejte svůj názor

Velká Británe: Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Karanténní režim platí v Británii od 23. března. Britský premiér Boris Johnson jeho zavedení oznamoval s tím, že opatření by mohlo být po třech týdnech přehodnoceno. Raab ovšem nyní dal jasně najevo, že restrikce zůstanou beze změn i příští týden. "Ještě to nemáme za sebou. Musíme vytrvat," řekl novinářům.

"První signály naznačují, že (opatření) jsou účinná," citovala zpravodajská společnost BBC šéfa diplomacie, který po hospitalizaci Johnsona tento týden převzal řízení kabinetu. Raab ovšem dodal, že počet úmrtí na nemoc covid-19 je stále na vzestupu a že karanténní režim bude muset pokračovat "dokud nebudeme mít důkazy, že jsme se posunuli za vrchol".

Dnešní denní přírůstek vládního součtu obětí je o 57 případů nižší než ten středeční, čísla z posledních tří dnů jsou ale zároveň výrazně vyšší než ta z minulého týdne. V britských nemocnicích už na covid-19 umřelo na 8000 lidí, skutečný počet obětí nemoci z koronaviru SARS-CoV-2 je ovšem s největší pravděpodobností výrazně vyšší vzhledem k úmrtím mimo nemocniční prostředí. Například francouzská vláda už eviduje přes 3000 úmrtí v domovech pro seniory a dalších podobných zařízeních.

Televize Sky News dnes informovala, že covid-19 v Británii podlehl také lékař, který minulý měsíc vyzýval premiéra Johnsona, aby urychleně zajistil ochranné pomůcky pro všechny pracovníky státního zdravotnického systému NHS. Později byl 53letý Abdul Mabud Chowdhury hospitalizován kvůli nákaze koronavirem; urolog a otec dvou dětí zemřel po 15 dnech.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie začne uvolňovat restrikce přijaté kvůli epidemii

28.05.2020 19:59 Británie může od pondělka začít s uvolňováním restrikcí přijatých kvůli koronaviru. Na tiskové…

V Anglii spustili systém hledání kontaktů nakažených, má problémy

28.05.2020 18:31 V Anglii a Skotsku dnes začal fungovat nový systém vyhledávání a testování lidí, kteří přišli do…

Aféra Cummings má první oběť. Skončila moderátorka BBC, která kritizovala…

28.05.2020 15:38 Aktualizováno Moderátorka britské vysílací společnosti BBC dočasně skončila s účinkováním ve svém pořadu poté, co…

WHO: V Evropě od března zemřelo navíc 159 tisíc lidí, patrně následek…

28.05.2020 14:27 Ve 24 evropských zemích zemřelo od počátku března o 159.000 lidí více, než bylo pro toto období…

Související:

Právě se děje

Další zprávy