Britská policie se střetla s demonstranty v Bristolu

V anglickém Bristolu se dnes sešly tisíce lidí, kteří demonstrovali proti navrhovanému zákonu, jenž má rozšířit pravomoci policie. Účastníci manifestace, která kvůli koronavirovým restrikcím neměla povolení úřadů, se v centru města střetli s těžkooděnci a házeli na ně dělbuchy a další pyrotechniku.

Policie Velké Británie
doporučujeme

Policisté rozháněli dav pomocí štítů a obušků, uvedl server BBC. Asi 6500 lidí se dnes zapojilo do nepovoleného karnevalu ve francouzském přístavním městě Marseille.

"Na policisty létaly různé předměty, včetně pyrotechniky, a lidé na ně útočili i slovně. Je to nepřijatelné chování a ty, kdo se provinili, budeme hnát k zodpovědnosti," uvedla britská police na twitteru.

Demonstrace se konala na protest proti chystanému novému zákonu o policii, trestných činech a soudech, který mimo jiné dává policii větší pravomoci ohledně omezení protestních shromáždění. Na zákon se upřela pozornost poté, co policie tvrdě zasáhla proti lidem, kteří se zapojili do protestů po nedávné vraždě Sarah Everardové.

V Marseille na jihovýchodě Francie se dnes odpoledne na nepovoleném karnevalu sešlo podle místních médií asi 6500 lidí, kteří neměli roušky a nedodržovali bezpečnou vzdálenost. Prefektura departementu Bouches-du-Rhône na twitteru označila takové chování v době pandemie covidu-19 za nezodpovědné. Policisté nejprve jen sepisovali protokoly kvůli nenošení roušek, kolem 19:00 ale v centru města propukly potyčky. Policie zasáhla a zbývajících asi 1000 lidí donutila k rozchodu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blinken kritizoval ruské vojenské akce, ujistil Ukrajinu o podpoře USA

13.04.2021 17:57 Spojené státy jsou podle ministra zahraničí Antonyho Blinkena vážně znepokojeny ruskými vojenskými…

Navalnyj nemá tuberkulózu ani koronavirus, tvrdí vězeňská správa

13.04.2021 17:21 Správa vězeňské kolonie v Pokrovu ve Vladimirské oblasti, kde je vězněn Alexej Navalnyj, popřela,…

Británie nabídla možnost očkování všem nad 50 let

13.04.2021 13:17 Aktualizováno V Británii dostali již všichni nad 50 let a všichni další lidé z prioritních skupin možnost nechat…

Stoltenberg vyzval Rusko k uklidnění situace na Ukrajině, Kyjev nechce…

13.04.2021 13:00 Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg dnes vyzval Rusko, aby přestalo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama