Britská vláda eviduje dalších 176 úmrtí s koronavirem

Oficiální britská bilance epidemie covidu-19 za 24 hodin vzrostla o 176 mrtvých, informovala vláda při pravidelném podvečerním briefingu. Denní přírůstek je oproti předchozím dvěma dnům zhruba poloviční, ještě nižší je ve srovnání s počtem úmrtí ohlášeným minulý čtvrtek. Britský ministr dopravy Grant Shapps na tiskové konferenci také oznámil, že od 15. června bude v Anglii v hromadné dopravě povinné zakrývání obličeje.

Ulice Londýna, ilustrační foto
doporučujeme

Británie má ze všech zemí Evropy nejvyšší bilanci obětí covidu-19 i potvrzených případů infekce koronavirem. Pozitivní test na SARS-Cov-2 mělo v zemi se 67 miliony obyvatel na 280.000 lidí, z nichž dosud podle údajů ministerstva zdravotnictví 39.904 umřelo.

Mrtvých v těchto dnech přibývá mnohem pomaleji než v dubnu a na začátku května, hlavní poradce vlády pro vědecké otázky Patrick Vallance nicméně ve středu prohlásil, že tempo neklesá tak rychle, jak by si on a jeho kolegové přáli. Navíc propočty založené na úmrtních oznámeních a celkové úmrtnosti z posledních měsíců nasvědčují tomu, že epidemie covidu-19 v Británii způsobila alespoň o 10.000 úmrtí více, než kolik jich aktuálně s nemocí spojuje vláda.

Ve Spojeném království stále platí poměrně přísný karanténní režim, přičemž jednotlivé části země postupují při rušení restrikcí odlišně. Vláda nedávno doporučila lidem, aby si v obchodech či při jízdě metrem zakrývali ústa a nos, a nyní v tomto směru přitrvzuje.

"Od pondělí 15. června se obličejové masky stanou ve veřejné dopravě povinností," citovala ministra Shappse agentura Reuters. Nařízení se ovšem týká pouze Anglie a za jeho porušení bude hrozit pokuta. Shapps zároveň řekl, že lidé si nemají shánět chirurgické roušky, "které je potřeba zachovat pro zdravotníky".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruské tajné službě podle Safronovova obhájce chybějí důkazy

08.07.2020 12:42 Obhájce zadrženého poradce šéfa ruské vesmírné agentury Roskosmos Ivana Safronova, jehož ruské…

Zadržený Safronov prý dával informace české tajné službě. FSB nemá důkazy,…

08.07.2020 12:30 Aktualizováno Obhájce zadrženého poradce šéfa ruské vesmírné agentury Roskosmos Ivana Safronova, jehož ruské…

V Rusku počet případů nákazy koronavirem přesáhl 700 000

08.07.2020 11:31 Rusko dnes oznámilo 6562 nových případů nákazy koronavirem a 173 úmrtí během uplynulých 24 hodin. O…

Nákaza se zrychluje, počet obětí může stoupat. Denně onemocní 200 tisíc…

08.07.2020 09:27 Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus upozornil, že pandemie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy