Bulharsko povolilo vstup občanům z EU a schengenské zóny

Bulharsko, které také začalo uvolňovat opatření přijatá v březnu kvůli šíření koronaviru, povolilo vstup do země občanům zemí Evropské unie a schengenského prostoru. Tito lidé ale budou muset po příjezdu strávit 14 dní v karanténě. Nově naopak byla povinnost karantény zrušena u bulharských občanů, kteří se vracejí ze zahraničí, a u občanů EU, kteří cestují z humanitárních nebo obchodních důvodů.

Diskuze zablokovaná

Bulharsko
doporučujeme

Zrušení zákazu vstupu do země pro občany většiny evropských zemí ve čtvrtek oznámilo bulharské ministerstvo zdravotnictví, napsala dnes agentura Reuters. Zrušení zákazu podle ministerstva platí také pro občany San Marina, Andorry, Monaka a Vatikánu. Zákaz platil od poloviny března.

Čtrnáctidenní karanténa se už nebude vztahovat na bulharské občany a ty občany zemí EU, kteří do země cestují z humanitárních důvodů, a na "zástupce obchodu, ekonomických nebo investičních aktivit".

Do karantény nově nemusí ani lidé, kteří jsou přímo spjatí se stavebnictvím nebo udržováním a zajišťováním bezpečnosti strategické a nezbytné infrastruktury, uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Už v úterý Bulharsko oznámilo, že se dohodlo na částečném uvolnění cestování přes hranice se sousedním Řeckem a Srbskem od 1. června. Bulharsko, jehož hospodářství je do značné míry závislé na turistickém ruchu, začalo uvolňovat opatření po poklesu počtů nově nakažených covidem-19.

Sedmimilionová východobalkánská země dosud potvrdila 2331 nakažených a 120 obětí koronavirové infekce, což jsou v celoevropském srovnání poměrně příznivá čísla.

Témata: Bulharsko | EU | EuroZprávy.cz
Loading...
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Británii podlehlo koronaviru dalších 215 lidí, epidemie je však na ústupu

30.05.2020 19:35 Aktualizováno V Británii za uplynulých 24 hodin zemřelo na komplikace související s koronavirovou infekcí 215…

Počet nakažených v Rusku atakuje hranici 400 tisíc, denní přírůstek úmrtí…

30.05.2020 10:38 Denní přírůstek úmrtí pacientů s koronavirem se v Rusku za uplynulých 24 hodin proti předchozímu…

Padne další smlouva o kontrole zbrojení? Americký deník zmiňuje i Česko

30.05.2020 00:01 NÁZOR - Účinnost smluv o kontrole zbrojení se odvíjejí od vůle zemí, které je podepsaly, deklaruje…

WHO a 37 zemí vyzvaly ke sdílení vakcín a léků na covid-19

29.05.2020 20:32 Světová zdravotnická organizace (WHO) a 37 zemí světa dnes vyzvalo ke společnému vlastnictví vakcín…

Související:

Právě se děje

Další zprávy