Covid-19: V Británii dnes zemřelo nejméně lidí od 24. března, má to ale háček

V Británii zemřelo s covidem-19 za poslední den dalších 170 lidí. Podle specializovaného vládního webu je to nejnižší denní přírůstek od 24. března. Celková bilance mrtvých vystoupila na 34.636, informovala dnes agentura Reuters. Případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 se v Británii potvrdilo už 243.303.

Ilustrační foto
doporučujeme

Novou bilanci mrtvých zveřejnil na pravidelné tiskové konferenci ministr pro podnikání, energetiku a průmysl Alok Sharma. Upozornil nicméně, že v ní kvůli "technickým problémům" nejsou zahrnuta data o úmrtích ze Severního Irska. Bilance tak zahrnuje pouze zemřelé s covidem-19 z Anglie, Walesu a Skotska.

Dnešní denní přírůstek je podle BBC výrazně nižší než sobotní, kdy úřady hlásily 468 mrtvých s koronavirem za posledních 24 hodin. Je dokonce nejnižší od 24. března, kdy britské úřady v počátcích pandemie hlásily 149 mrtvých. Nedělní a pondělní údaje jsou nicméně dlouhodobě nižší ve srovnání s předchozími i následujícími dny týdne. Některá data o úmrtích za víkend se projeví kvůli pozdějšímu hlášení až v bilanci zveřejněné v úterý.

Spojené království se v počtu mrtvých s covidem-19 drží celosvětové na druhé příčce, první Spojené státy mají už téměř 89.000 zemřelých. V Evropě je Británie nejvíce zasaženou zemí před Itálií a Španělskem.

Potvrzených případů nákazy koronavirem přibylo za 24 hodin v Británii 3142, a celkem jich tak je už 243.303. Přírůstek je o něco nižší, než jaký hlásily úřady v sobotu.

V Anglii se tento týden začala uvolňovat karanténní opatření. Od středy se mohli vrátit do práce lidé, kteří nemohou pracovat z domova. Nyní si mohou také zajít na tenis či golf, obnovit provoz mohla i zahradnictví. Angličané mohou rovněž opět volně cestovat, neměli by ale jezdit do Walesu, Skotska a Severního Irska, kde platí jiná karanténní opatření než v Anglii.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozí kolaps na hranici. Britské kamiony by mohly na vstup do EU čekat až…

23.09.2020 14:34 Až dva dny by na odbavení mohly od počátku příštího roku čekat kamiony přijíždějící z Británie do…

Británie chce potírat misogynii. Nenávist k ženám má být podle komise…

23.09.2020 13:47 Britská nezávislá právní komise, která navrhuje možné změny zákonů, doporučuje v Anglii a Walesu…

Manažer z kauzy MUS neuspěl. Švýcarský parlament mu odmítl udělit milost

23.09.2020 13:22 Švýcarský parlament dnes zamítl žádost o milost, kterou podal bývalý manažer Mostecké uhelné…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu

23.09.2020 12:23 Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama