Gruzie má nového premiéra, jeho vláda dostala důvěru parlamentu

Gruzínský parlament dnes vyslovil důvěru nové vládě premiéra Giorgiho Gacharii, který sestavil nový kabinet po odstoupení svého předchůdce Mamuky Bachtadzeho. Čtyřiačtyřicetiletý Gacharia byl v dřívějších vládách ministrem hospodářství a vnitra a vicepremiérem. Opozice mu vyčítá tvrdé potlačení letních protiruských demonstrací.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Giorgi Gacharia
doporučujeme

Nepokoje v Tbilisi vypukly po skandálu s ruským poslancem, který v červnu z tribuny gruzínského parlamentu oslovil na mezinárodní konferenci přítomné rusky. Obyvatelé metropole jeho chování odsoudili jako provokaci ze strany země, která v roce 2008 vojensky obsadila dvě gruzínské provincie. Demonstrace policie tvrdě potlačila, stovky lidí byly zatčeny a přes 200 jich bylo zraněno.

Gachariovi, který byl v době nepokojů ministrem vnitra, prozápadní opozice vyčítá smířlivost vůči Moskvě. "Vy a vaše strana jste z Gruzie znovu učinili ruský satelit," řekl dnes v rozpravě před hlasováním opoziční poslanec Nika Melia.

Gacharia je reprezentantem strany Gruzínský sen miliardáře Bidziny Ivanišviliho, která má v parlamentu většinu. Hlasování o důvěře bylo jednomyslné, protože opoziční poslanci sněmovnu opustili.

Gacharia zatím ve složení dosavadní vlády učinil dvě změny. Bývalý premiér Irakli Garibašvili se stal ministrem obrany a Vachtang Gomelauri, někdejší Ivanišviliho bodyguard a pozdější šéf tajné policie, se stal ministrem vnitra.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fatální chyba stála ženu (†26) život: Experti varují, že se to může stát…

19.09.2019 17:39 Aktualizováno Mladá Ruska Jevgenije měla ještě vše před sebou Jedna malá chyba ji ovšem připravila o život a…

Po demonstraci v Moskvě byl uvězněn i známý herec, strhla se lavina kritiky

19.09.2019 14:14 Ruská generální prokuratura požádala soud o propuštění herce Pavla Ustinova, který byl za údajné…

Jak fungují represe v Rusku? Profesor upozornil na překvapivé skutečnosti

19.09.2019 00:01 NÁZOR - "Kdo by tušil, že ochránci Kremlu jsou tak křehcí?" táže se ironicky úvodem svého komentáře…

Při přestřelce v Rusku zemřel policista

18.09.2019 22:02 Přestřelka mezi policisty si dnes v Moskvě vyžádala jednoho mrtvého a jednoho zraněného. O…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama