Ruský spor o koronavirus pokračuje. Romanov vyzval církev k útoku na klášter

Otec Sergej Romanov násilně převzal kontrolu na klášterem, který musel kvůli svým kontroverzním výrokům ohledně viru SARS-CoV-2 opustit. Na pomoc si přizval ozbrojené veterány probíhajícího konfliktu na Ukrajině a prohlašuje, že církev bude muset na klášter zaútočit, protože ho nemá v úmyslu opustit.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Sergej Romanov
doporučujeme

Kněží se dostal poprvé do konfliktu s církví již začátkem dubna, když začal veřejně kritizovat uzavření kostelů kvůli šíření viru. Označil vir SARS-CoV-2 za „pseudopandemii“ a dokonce obvinil církevní hodnostáře, že slouží „antikristovi“.

Poté co Sergej vybízel věřící, aby neuposlechli nařízení vlády o ochraně veřejného zdraví byl zbaven práva vykonávat duchovní služby. Díky těmto výrokům se konal 15. června církevní soud o rozhodnutí budoucnosti kněze Sergeje, kde podle BBC kněz přednesl zmatené prohlášení a odešel. Druhý den po zasedání soudu se násilně zmocnil kláštera. Další církevní soud se má konat 26. června.

Novináři nebyli dovnitř vpuštěni, ale podle BBC s odvoláním na ruské noviny Novaya Gazeta se jednomu podařilo se Sergejem promluvit. „Diecéze mi zakazuje sloužit i mluvit, ale já jsem byl k tomu požehnán,“ řekl kněží ruskému novináři. Matka představená a další jeptišky opustily klášter dobrovolně, „aby se vyhnuly zbytečným sporům“, tvrdí diecéze v Jekatěrinburgu.

Otec Sergej je bývalý policista, který strávil 13 let ve vězení za vraždu a byl propuštěn na konci 90. let. Je považován za loutku hnutí „uctívačů carů“. Ti tvrdí, že poslední ruský car Mikuláš II. obětoval sebe a svou rodinu, aby vykoupil hříchy všech Rusů, stejně jako Ježíš Kristus.

Otec Sergej v minulosti sloužil mnoha ruským sportovním hvězdám a politikům a kritizoval zákony proti domácímu násilí. Je známý také svou předpojatostí vůči židům a jeho kázání je často antisemitské.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusové dali v referendu Putinovi zelenou, může setrvat u moci

01.07.2020 21:04 Aktualizováno Po sečtení hlasů ze zhruba 80 procent volebních okrsků schválilo změny v ruské ústavě téměř 78…

Hrozba pro obyvatele Hongkongu. Čína porušila deklaraci z roku 1984, tvrdí…

01.07.2020 16:04 Nový bezpečnostní zákon pro Hongkong je ze strany Pekingu "zjevným a závažným narušením" čínsko…

V Rusku vrcholí referendum o změnách ústavy. Putin odhlasoval, roušku neměl

01.07.2020 12:57 Účast v referendu o změnách ruské ústavy, jež mohou umožnit prezidentovi Vladimiru Putinovi setrvat…

Zachrání si Turecko tvář? Systém S-400 může lukrativně prodat, tvrdí…

01.07.2020 12:00 NÁZOR - Dodatek k zákonu o rozpočtu ministerstva obrany Spojených států pro rok 2021, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy