Koronavirus: Rusko i Ukrajina opět hlásí rekordní přírůstek nakažených

Rusko a Ukrajina za poslední den hlásí rekordní nárůst počtu lidí nakažených koronavirem. V Rusku jich přibylo 12.126, na Ukrajině 5804, informuje dnes agentura Reuters s odvoláním na úřady obou východoevropských zemí. Ruské úřady lidem doporučují, aby o nadcházejícím víkendu zůstali doma.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Na Ukrajině podle webu Ukrajinska pravda nově nakažených přibývá rekordním tempem už třetí den v řadě a jejich celkový počet se k dnešku dostal na 250.538. Zemřelo 4779 lidí s covidem-19, z toho 89 za posledních 24 hodin.

Ukrajinská vláda dnes oznámila, že premiér Denys Šmyhal nařídil ministrovi zdravotnictví Maksymu Stepanovovi začít s přípravami na rozšíření počtu nemocnic zaměřených na nakažené pacienty, protože z necelých 32.000 lůžek je již více než 20.000 obsazeno. Podle ministra nemocnice přijímají nejméně 900 pacientů s koronavirem denně a v některých regionech byla kapacita zdravotnických zařízení zcela vyčerpána.

Vláda také zvažuje způsoby, jak zpřísnit karanténní opatření. Ta jsou od června postupně uvolňována ve snaze o znovunastartování ekonomiky, která se ve druhém čtvrtletí propadla o 11,4 procenta, uvedla agentura Reuters.

V Rusku se podle The Moscow Times od začátku nynější pandemie koronavirem nakazilo 1,272.238 lidí, což je čtvrtý nejvyšší počet na světě. Více infikovaných je ve Spojených státech, Indii a Brazílii. Za poslední den v nejrozlehlejší zemi světa zemřelo 201 lidí s covidem-19, celková smrtelná bilance činí 22.257.

V Rusku žije 144,5 milionu lidí, na Ukrajině necelých 42 milionů.

Moskevská radnice uvažuje o uzavření barů, nočních klubů a karaoke barů, restaurace by však otevřené zůstaly. Lidem nad 65 let se doporučuje izolace a firmy musely poslat nejméně třetinu zaměstnanců pracovat z domova, což úřady podle agentury DPA důkladně kontrolují. Moskva je epicentrem nákazy v Rusku, na jaře zažila přísné restrikce, včetně zákazu vycházení.

Sibiřský institut Vektor dnes informoval, že zřejmě 15. října nechá registrovat svoji vakcínu proti koronaviru. Tamní vědci v září dokončili ranou fázi testování látky na pacientech. V srpnu prezident Vladimir Putin informoval, že ministerstvo zdravotnictví schválilo první protikoronavirovou vakcínu na světě Sputnik V, vyvinutou moskevským Ústavem epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji. Přípravek prošel dvěma fázemi klinických zkoušek, rozsah a dostatečnost testů ale zpochybnili západní experti.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína kritizovala Británii za vízovou nabídku pro Hongkong

23.10.2020 08:43 Úřad čínského ministerstva zahraničí v Hongkongu dnes vyzval Británii, aby "okamžitě napravila své…

Rána nadějím a optimismu: Vakcína návrat běžného života nepřinese, tvrdí…

23.10.2020 00:01 NÁZOR - Ti, kteří chovají naději v brzký příchod vakcíny proti covidu-19, byli zřejmě povzbuzeni…

Boje v Karabachu si podle Putina vyžádaly už skoro 5000 životů

22.10.2020 21:53 Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami o Náhorní Karabach si od vyhrocení konfliktu na…

Papežův názor na svazky homosexuálů vyvolal kontroverze, ozvali se…

22.10.2020 17:13 Aktualizováno Papežova podpora registrovaného partnerství homosexuálů se nesetkala na Filipínách, považovaných za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama