Mozaika Putina v chrámu armády musela pryč, vyžádala si to sám prezident

Mozaika s portrétem Vladimira Putina musela pryč ze zdi nového hlavního chrámu ruské armády ve městě Kubinka nedaleko Moskvy. Napsal to list Kommersant s odvoláním na zdroje v ruské pravoslavné církvi, podle nichž se tak stalo na základě přání samotného prezidenta.

Vladimir Putin, ruský prezident
doporučujeme

Chrám Kristova vzkříšení v Kubince, který má podle deníku status hlavního chrámu ruských ozbrojených sil, byl vyzdoben mozaikami Putina a řady dalších významných aktuálních i minulých ruských činitelů, včetně Josifa Stalina. Pravoslavná církev tento počin vysvětlila tradicí zachycovat na zdech chrámů historické scény.

Kommersant připomněl, že mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov už 26. dubna řekl, že prezident Vladimir Putin o mozaice se svým vyobrazením v chrámu ví. Je však názoru, že zatím je brzy hodnotit jeho práci takovýmto způsobem. Zda mozaiky dalších osob zůstanou na místě, nebo půjdou také dolů, není ze zprávy listu zřejmé.

Chrám, třetí největší v Rusku o kapacitě 6000 míst, měl být otevřen 9. května, kdy si Rusko připomíná vítězství nad nacistickým Německem a jeho spojenci. Nyní však bylo rozhodnuto o odkladu tohoto slavnostního aktu kvůli pandemii koronavirové nemoci covid-19.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opilci evidentně rozestupy nedodržují, řekl předseda policejní federace

05.07.2020 17:21 Je zcela evidentní, že opilí lidé nejsou schopni dodržovat správné rozestupy, které mají zabránit…

Rusko ohlásilo dalších 6736 nových případů nákazy koronavirem

05.07.2020 12:09 Rusko dnes ohlásilo 6736 nových případů nákazy koronavirem, celkově tak počet nakažených v zemi…

WHO zastavila část testů léků proti koronaviru

05.07.2020 08:24 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila, že přerušila u hospitalizovaných pacientů s…

Rekordní denní nárůst: Počet nakažených dnes stoupl o více než 200 tisíc

04.07.2020 21:56 Aktualizováno Celosvětový počet případů nákazy koronavirem se za posledních 24 hodin zvýšil o rekordních 212.326,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy