Na Ukrajině za poslední den zemřel rekordní počet nakažených

Na Ukrajině za poslední den zemřel rekordní počet pacientů s covidem-19, bylo jich 54. Dnes o tom podle agentury TASS informovaly ukrajinské úřady. Nově se koronavirem nakazilo 2430 lidí, od začátku pandemie jich je 128.228. Celková smrtelná bilance činí 2710.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Ukrajina v posledních dnech zaznamenávala rekordní denní nárůsty infikovaných. Zatím nejvyšší počet oznámila ve středu, kdy jich bylo 2495, před tím to bylo v sobotu. Aby se nepříznivý epidemický vývoj dařilo lépe zvládat, zakázala Ukrajina, která má asi 44 milionů obyvatel, do 28. září vstup cizincům do země a do konce října prodloužila platnost opatření proti šíření nákazy.

Ukrajinský ministr zdravotnictví Maksym Stepanov dnes řekl, že nemocniční lůžka určená pro pacienty s covidem-19 jsou zaplněná ze 44 procent.

V Rusku se počet lidí s koronavirovou infekcí za posledních 24 hodin zvýšil o 4995 na celkových 1,009.995, píše agentura Reuters. Toto číslo je po Spojených státech, Brazílii a Indii čtvrté nejvyšší na světě. V Rusku doposud kvůli komplikacím provázejícím covid-19 zemřelo 17.528 lidí, nově do této bilance přibylo 114 případů úmrtí. V Rusku žije necelých 146 milionů lidí.

Agentura TASS uvedla, že devět dobrovolníků, kteří se účastnili první etapy klinických testů vakcíny na koronavirus vyvinuté státním výzkumným střediskem pro virologii a biotechnologii Vektor v Novosibiřské oblasti, dostalo preparát dvakrát a opustilo stacionář. Nikdo z nich si nestěžuje na žádné zdravotní problémy, uvedl úřad Rospotrebnadzor, který mimo jiné sleduje epidemickou situaci v zemi.

Ruský prezident Vladimir Putin 11. srpna informoval, že ministerstvo zdravotnictví jako první na světě schválilo vakcínu Sputnik V vyvinutou moskevským Ústavem epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji. Přípravek prošel dvěma fázemi klinických zkoušek, rozsah a dostatečnost testů ale zpochybnili západní experti.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce, aby se USA vrátily k dohodě o jaderném programu Íránu

26.01.2021 16:17 Rusko vyzvalo Spojené státy, aby se vrátily k dohodě světových mocností a Íránu o omezení íránského…

WHO doporučila obě dávky vakcíny Moderna v rozmezí 28 dní

26.01.2021 14:12 Vakcína proti covidu-19 americké společnosti Moderna by měla být podávána ve dvou dávkách v odstupu…

Odvážný a charismatický Navalnyj je přesný opak Putina, nelze ho umlčet…

26.01.2021 00:01 NÁZOR - Alexej Navalnyj je přesný opak Vladimira Putina, deklaruje editorial serveru The Observer.…

Británie chce kvůli mutacím zpřísnit pravidla karantény

25.01.2021 21:57 Kvůli riziku, že nové mutace koronaviru mohou odolávat vakcínám, by Británie mohla zpřísnit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama