Největší vojenská letadla světa vzlétla. Rusko posílá bombardéry "Blackjack" do JAR

Do Jihoafrické republiky dnes poprvé přiletěly ruské strategické bombardéry. Podle zpravodaje agentury TASS dva bombardovací letouny Tu-160, schopné nést jaderné zbraně, přistály odpoledne na letecké základně Waterkloof nedaleko hlavního města JAR Pretorie. O tom, že tato letadla míří na jih afrického kontinentu, dříve informovalo ruské ministerstvo obrany.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Oba bombardéry jsou podle sdělení ministerstva součástí skupiny strojů ruských vzdušných a kosmických sil (VKS), která Jihoafrickou republiku navštěvuje v rámci dohody o vojenské spolupráci obou zemí uzavřené už v roce 1995 ministerstvy obrany. Tato návštěva má podle vyjádření Moskvy "přispět k rozvoji vzájemné vojenské spolupráce".

zdroj: YouTube

Letoun Tu-160, západními experty nazývaný Blackjack, je největším vojenským letadlem na světě. Jeho přistání na základně Waterkloof je první nejen v této zemi, ale i na celém africkém kontinentě.

Podle informace poskytnuté ruským ministerstvem obrany agentuře TASS letka s bombardéry TU-160 letěla přes Kaspické a Arabské moře a nad Indickým oceánem. Vzdálenost přes 11.000 kilometrů urazila za více než 13 hodin. Palivo letouny doplňovaly za letu.

Loading...
Vstupte do diskuze (27)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sovětskými gulagy prošlo podle historiků až 18 milionů lidí

05.04.2020 06:36 Jednou z nejtragičtějších kapitol režimu sovětského diktátora Josifa Stalina, který měl na svědomí…

Koronavirus na Islandu mutuje. Země vymyslela strategii, která může…

04.04.2020 23:47 Aktualizováno Kvůli pandemii nového koronavirus téměř všechny země zavedly nějaká opatření. Výjimkou není ani…

Pandemie covid-19: Uljanovsk se může stát ruským Bergamem, píše The Moscow…

04.04.2020 21:36 Aktualizováno "Ale prosím vás! Virus? Jaký virus?" Pětatřicetiletá podnikatelka Olga odmítavě mává rukou. "Je to…

V uzavřené zóně u Černobylu hoří 20 hektarů lesa

04.04.2020 20:51 V uzavřené zóně u někdejší jaderné elektrárny Černobyl na severu Ukrajiny hoří asi 20 hektarů lesa.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy