Pro cesty z Británie do zahraničí bude potřeba nový dokument

Brity čeká od pondělí 8. března při cestách do zahraničí více papírování. Nově budou muset vyplnit formulář, ve kterém uvedou, proč jejich cesta za hranice Británie dostala výjimku z přísných omezení zavedených kvůli koronaviru. O nové povinnosti dnes informovala agentura Reuters. Epidemie v Británii pomalu slábne, v pondělí se otevřou školy, píše BBC News.

Velká Británie, ilustrační foto
doporučujeme

V současnosti jsou v Británii zahraniční dovolené zakázané, do ciziny se smí jet výhradně z konkrétních pracovních nebo rodinných důvodů. Vláda uvedla, že nový formulář pomůže policii vymáhat již zavedená pravidla. Britové budou moci opět cestovat do zahraničí nejspíš od poloviny května, vláda to potvrdí v závislosti na aktuální situaci v polovině dubna.

Britským úřadům se také dnes po několika dnech podařilo dohledat pacienta číslo šest s brazilskou mutací koronaviru. V Británii se v neděli objevilo celkem šest případů brazilské mutace, ale jeden z testovaných na sebe neuvedl kontakt, a tak po něm zdravotníci pátrali, aby zabránili dalšímu šíření této mutace, která je nakažlivější než původní kmen.

Epidemie covidu-19 se v Británii, která má asi 66 milionů obyvatel, díky očkování dostává pod kontrolu, nejméně jednu dávku vakcíny již dostalo více než 21,3 milionu Britů. Od poloviny dubna je v plánu začít s očkováním obyvatel nad 50 let. Za poslední den v Británii zemřelo 236 nakažených.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie nabídla možnost očkování všem nad 50 let

13.04.2021 11:17 V Británii dostali již všichni nad 50 let a všichni další lidé z prioritních skupin možnost nechat…

Tyran Lukašenko musí uvolnit místo legitimní prezidentce, zní z Washingtonu

13.04.2021 00:01 NÁZOR - Do hledáčku běloruského režimu se dostali mimo jiné olympijská plavkyně, punkový zpěvák,…

Rusko podle Kyjeva odmítá jednat o soustřeďování vojsk u hranic

12.04.2021 18:15 Aktualizováno Rusko odmítlo pokusy Kyjeva začít jednat kvůli soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou,…

Na východě Ukrajiny byl zabit další voják, Raab a Blinken apelovali na…

11.04.2021 12:19 Další ukrajinský voják podle dnešního armádního komuniké přišel o život při nepřátelském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama