Ruské regiony nabízejí za očkování proti covidu výhody

Některé ruské regiony nabízejí lidem za to, že se nechají očkovat ruskou vakcínou proti covidu-19, úlevy od některých protinákazových omezení, jako je povinné nošení roušky na obličeji, a další pobídky, uvedla dnes agentura Reuters.

Moskva
doporučujeme

Rusko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet potvrzených případů nákazy koronavirem na světě, zahájilo minulý měsíc rozsáhlé očkování vakcínou Sputnik V. Prezident Vladimir Putin ve středu nařídil tento program od příštího týdne rozšířit na všechny Rusy.

Gubernátor ostrova Sachalin na ruském Dálném východu dnes navrhl rozdávat očkovaným speciální odznaky, které by je opravňovali chodit bez roušky na obličeji. Kadeřnictví, továrny na zpracování ryb i další podniky by mohly být úředně prohlášeny za "zelené zóny", jakmile by všichni zaměstnanci dostali injekci s vakcínou, prohlásil gubernátor Valerij Limarenko. "Musíme se co nejrychleji vrátit k život," napsal na sociální síti.

S hromadným očkováním na Sachalinu a Kurilských ostrovech se má podle médií začít od soboty, kdy dorazí zásilka více než 9000 dávek vakcíny.

Moskevský starosta Sergej Sobjanin slíbil studentům a penzistům odblokovat jejich sociální karty, jakmile se nechají očkovat. Karty umožňující bezplatné či levnější používání městské dopravy úřady zablokovaly během pandemie.

Moskvané tvrdí, že počet očkovaných se zvyšuje, ačkoli před pár týdny byl rozjezd očkování pomalý. Čtyřiatřicetiletý Pavel se svěřil, že když si koncem prosince šel pro první injekci s vakcínou, nemusel vůbec čekat ve frontě, ale ve středu, kdy se dostavil pro druhou dávku, klinika praskala ve švech.

Rusko dnes oznámilo 24.763 nově potvrzených případů nákazy koronavirem za 24 hodin. Od počátku pandemie se v zemi se 146 miliony obyvatel nakazilo skoro 3,5 milionu lidí, z nichž 63.940 nákaze podlehlo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie v Londýně rozpustila svatbu se 150 účastníky

22.01.2021 21:57 Britská policie ve čtvrtek večer v severní části Londýna rozpustila svatbu, které se účastnilo 150…

Navalnyj vzkázal z vězení: Nechystám se spáchat sebevraždu

22.01.2021 21:45 Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vzkázal z vězení, že je v dobrém fyzickém i psychickém stavu…

WHO se dohodla na nákupu vakcíny Pfizer/BioNTech pro chudé země

22.01.2021 21:26 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila, že se dohodla s konsorciem Pfizer/BioNTech na…

Britská mutace koronaviru je asi smrtelnější

22.01.2021 19:11 První vědecké důkazy naznačují, že mutace koronaviru, která se poprvé objevila v Londýně a na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama