V nemocnici u Petrohradu vypukl požár, zemřelo pět pacientů s covid-19

Při požáru v petrohradské nemocnici zemřelo nejméně pět pacientů s koronavirem. Na 150 pacientů a lékařského personálu bylo evakuováno. Informovala o tom dnes agentura Interfax s tím, že příčinou neštěstí byl patrně vadný plicní ventilátor ruské výroby.

Požár
doporučujeme

Ministerstvo pro mimořádné situace uvedlo, že požár dnes v ranních hodinách zachvátil budovu městské nemocnice Svatého Jiří na severním předměstí Petrohradu.

"Požár vznikl v šestém patře nemocnice (...), kde se léčí nemocní s koronavirem," uvedl nejmenovaný zdroj agentury Interfax s tím, že u všech pěti obětí byla dříve potvrzena nákaza koronavirem.

Příčinou ohně mohla být podle předběžných informací závada na lékařských přístrojích. "Ohnisko požáru v nemocnici se nacházelo na jednotce intenzivní péče. Patrně se vznítil plicní ventilátor," dodal informovaný zdroj.

Nemocnice v reakci na neštěstí podle agentury TASS sdělila, že do konce vyšetřování příčin požáru přestane používat plicní ventilátory Aventa-M, které vyrábí závod UPZ v Čeljabinsku. Ruská vláda začátkem dubna stejný typ darovala Spojeným státům v rámci pomoci v boji proti koronaviru.

V sobotu 9. května hořelo v nemocnici v Moskvě, kde se rovněž léčili nakažení koronavirem a také tam plameny zachvátily oddělení JIP. Jedna pacientka tehdy zemřela.

Ruské úřady po dnešním již druhém nemocničním incidentu v posledních dnech uvedly, že bezpečnost plicních ventilátorů prověří.

Nejméně devět mrtvých a devět zraněných si vyžádal pondělní požár v soukromém domově seniorů v ruském Krasnogorsku zhruba 20 kilometrů na západ od Moskvy.

V Rusku se v pondělí potvrdila koronavirová infekce u dalších 11.656 lidí, což byl dosud nejvyšší zaznamenaný denní přírůstek. Celkem se od propuknutí pandemie v zemi nakazilo 221.344 osob. Rusko se tím dostalo na třetí místo v žebříčku států nejhůře zasažených covidem-19.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velkou Británii zasáhl dle studie kvůli brexitu odliv mozků do EU

04.08.2020 19:31 Po britském rozhodnutí opustit Evropskou unii výrazně vzrostl počet Britů, kteří ze své rodné země…

V Rusku nečekaně propustili z vězení odsouzeného jehovistu

04.08.2020 17:57 V Rusku nečekaně propustili z vězení člena náboženské společnosti Svědkové Jehovovi Gennadije…

V Rusku ubylo nových případů koronaviru, na Ukrajině je situace opačná

04.08.2020 16:41 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo 5159 nových případů nákazy koronavirem a 144 úmrtí za uplynulých 24 hodin. O…

Lukašenko vyčetl Rusku ztrátu miliard, slíbil dvojnásobné platy

04.08.2020 13:50 Bělorusko vinou sporů s Ruskem o dodávky ropy přišlo o 1,5 miliardy běloruských rublů (asi 13,5…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama