V Rusku počet potvrzených případů koronaviru překročil 350 000

Rusko dnes oznámilo 8946 nových případů nákazy koronavirem během uplynulých 24 hodin, celkový počet tak dosáhl 353.427. Počet úmrtí vzrostl podle krizového štábu o 92 na celkem 3633. O den dříve to bylo 8599 nových případů a 153 úmrtí, což představovalo rekordní denní nárůst.

Moskva, Kreml
doporučujeme

V Rusku už desátý den za sebou zůstává počet nových případů pod 10.000, zdůraznila agentura TASS. Země s přibližně 146 miliony obyvatel nyní zaujímá v počtu potvrzených případů třetí příčku na světě, poznamenala agentura Interfax s odvoláním na údaje Univerzity Johnse Hopkinse. V tomto ohledu Rusko předstihly Spojené státy s 1,64 milionem nakažených a Brazílie s více než 363.000 případy.

Nejpostiženější z 85 ruských regionů zůstává Moskva, kde přibylo 2560 nových případů a 41 úmrtí za uplynulých 24 hodin. Celkový počet potvrzených případů v metropoli stoupl na 166.473, dodal list Kommersant.

Relativně nízký počet úmrtí v Rusku budí u pozorovatelů pochyby vzhledem k tomu, že jiné země mají při nižším počtu nakažených daleko více zemřelých, například Británie či Itálie. Ruské úřady to vysvětlují včasným rozpoznáním infekce a přijetím vhodných opatření. Kritici ale upozorňují, že v Rusku se do bilance započítávají pouze úmrtí, u nichž byl koronavirus hlavní příčinou úmrtí, zatímco jiné země zahrnují do čísel všechny zesnulé s pozitivním testem.

Mezi nakaženými oficiálně přibyl i první ze šéfů regionů. Svoji diagnózu a hospitalizaci oznámil Šolban Kara-ool, který stojí v čele odlehlé sibiřské republiky Tuva, známé tím, že tu často tráví dovolenou ruský prezident Vladimir Putin. Společnost v nemocnici dělají šéfovi Tuvy jeho zástupce a další podřízení.

Ruská média minulý týden s odvoláním na neoficiální zdroje uváděla, že v Moskvě byl s podezřením na koronavirus hospitalizován vládce Čečenska Ramzan Kadyrov, ale čečenské úřady tyto zprávy popírají, poznamenala ruská redakce BBC. Sám Kadyrov se podle ní na veřejnosti neobjevil.

Dříve onemocněl i Putinův mluvčí Dmitrij Peskov, z nemoci se mezitím zotavil premiér Michail Mišustin.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Královna v projevu ocenila zdravotníky i nové technologie

07.03.2021 20:40 Britská královna Alžběta II. u příležitosti dne britského Společenství, který připadá na pondělí,…

Švýcaři v referendu schválili zákaz zahalování obličeje na veřejnosti

07.03.2021 18:39 Švýcaři se dnes v referendu těsně vyslovili pro zákaz zahalování obličeje na veřejnosti - pro…

V Anglii už zvou na očkování proti koronaviru padesátníky

07.03.2021 10:05 Anglie začala zvát na očkování proti koronaviru osoby ve věku 56 až 59 let. Systém veřejného…

Jak tvrdý postoj zaujal Biden vůči Rusku? Profesor rozebral nové americké…

07.03.2021 00:01 NÁZOR - Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena v reakci na otravu a zatčení Alexeje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama