"Krabice" místo hotelového pokoje? V Evropě se rozmáhá nový trend

Přespání v kabině vysoké a široké pouhých 1,45 metru nabízejí hotely s levnými mikropokoji, které jsou známy z Japonska a nyní vznikají i v Evropě. Po španělské Barceloně si takové ubytování mohou dopřát i návštěvníci italského Milána, píše francouzský deník Le Figaro.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"Je to novinka ve futuristickém stylu, člověk v podstatě spí v krabici," řekl jednatřicetiletý Chorvat Dragan Kupresanin, který si přenocování v hotelu Ostelzzz v jedné klidné ulici v centru Milána vyzkoušel. "Líbilo se mi to. Hodně lidí se vyhýbá hostelům kvůli nedostatku soukromí, ale tady je to v pohodě," dodal.

Ve standardním pokoji je na sebe nalepených osm kabin s postelí širokou 90 centimetrů a dlouhou dva metry. K dispozici je polštář a peřina, dvě zásuvky, prostor pro zavazadlo a noční stolek. Toaleta a sprchy jsou společné. Ceny se pohybují od 19 eur (480 Kč) se snídaní po 150 eur (3800 Kč) během milánského týdne designu.

Koncept se zrodil v Japonsku v 80. letech jako nouzové ubytování pro takzvané "salarymeny", tedy úředníky a zaměstnance velkých podniků, kteří pracují dlouho do noci a pak popíjejí v barech, a pro nešťastníky, kterým ujel poslední vlak.

V posledních letech začaly hotely s mikropokoji vyrůstat i jinde, nejprve v okolí letišť, jako například v Paříži, Moskvě nebo v Bangkoku. Následně pronikly i do center měst, třeba v Singapuru, Soulu či Bombaji. V Evropě jsou mimo letiště ale ještě vzácné, lze na ně kromě Milána a Barcelony natrefit ještě v Amsterodamu nebo Lucernu.

Podle blogerky Agnese Sabatiniové, jež píše o cestování, je "jediným negativem kabinového hotelu klaustrofobický pocit, kterým mohou trpět někteří hosté". Jinak ale mají mikropokoje hned tři výhody: poskytují dostatek soukromí, jsou laciné a centrum je na dosah ruky.

"Stísněné prostory nedělají mladým lidem potíže. Jediné, co požadují, je technologie: automatický check-in a zásuvky pro nabíjení jejich elektronických přístrojů," uvedla Sabatiniová, autorka blogu I’ll B right back.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peru vyhostilo zahraniční turisty. Zdevastovali proslulé Machu Picchu

15.01.2020 16:38 Peruánské úřady zadržely a vyhostily šest zahraničních turistů, kteří poničili dávné město Inků…

Proč letos vynechat dovolenou v Chorvatsku a popojet o kousek dál do Černé…

13.01.2020 05:09 Do Chorvatska jezdí téměř každý, o kousek dál do Černé Hory ale zavítá už jen málokdo. A přitom i…

Do Osvětimi se hrnou davy turistů. Návštěvnost byla loni rekordní

08.01.2020 13:19 Více než 2,32 milionu lidí z celého světa navštívilo loni bývalý nacistický koncentrační a…

Svoboda cestování: Nejsilnější pasy má Japonsko. Jak si vede ČR?

07.01.2020 16:44 Pokud někdo vášnivě rád cestuje, pak je pro něj nejvýhodnější vlastnit japonský pas, který svému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama