Ledová atrakce: Ve Vysokých Tatrách vyrostl petrohradský chrám, podíleli se i Češi

Zhruba měsíc trvala v turistické lokalitě Hrebienok ve Vysokých Tatrách na Slovensku příprava atrakce z ledu na motivy petrohradského Chrámu Kristova vzkříšení, která se po svém otevření pro veřejnost stala vyhledávaným cílem turistů. ČTK to řekla Lucia Blašková, výkonná ředitelka oblastní organizace cestovního ruchu v Tatrách, jež za zmíněným projektem stojí.

Vysoké Tatry
doporučujeme

Čeští i slovenští sochaři na stavbu použili 1880 bloků ledu o celkové hmotnosti přes 225 tun. Ledová atrakce je umístěna v kupoli o průměru 25 metrů a nejvyšší bod stavby dosahuje 12 metrů. Kupole a příslušná technika slouží k udržení nízké teploty objektu, který by podle původního plánu měl fungovat do začátku dubna příštího roku.

"Petrohradský chrám jako hlavní motiv byl vybrán také proto, že má mnoho detailů," uvedla Blašková. Také ledovou katedrálu v Tatrách zdobí různé drobnosti a věžičky. Efekt doplňuje osvětlení.

Tatranský ledový chrám, do kterého je vstup bezplatný, se podle Blaškové stal hojně navštěvovanou turistickou atrakcí. Návštěvnost Vysokých Tater, nejvyššího pohoří Slovenska, letos ale ovlivnila pandemie nemoci covid-19 a karanténní opatření, což zkomplikovalo cestování také českých turistů na Slovensko. Pandemie zároveň způsobila, že organizátoři před vánočními svátky pro veřejnost dočasně uzavřeli.

Ledová atrakce v Tatrách, která je jedinou svého druhu na Slovensku, se už stala tradicí. Před rokem předlohou pro její vznik byla pařížská katedrála Notre-Dame, která v dubnu roku 2019 vyhořela.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet Čechů cestujících do ciziny loni klesl o polovinu. Které destinace…

14.01.2021 13:20 I když se loni někteří Češi ani přes výrazný útlum cestovního ruchu navštěvování jiných zemí…

Konec drogové turistiky. Amsterdam hodlá zakázat cizincům vstup do…

08.01.2021 12:57 Amsterdam chce zahraničním turistům zakázat přístup do takzvaných coffeshopů a tím jim odepřít…

Britská muzea obdrží předměty z expedice polárníka Shackletona

05.01.2021 07:26 Britská vláda zakoupila sáně a vlajku použité na jedné z expedic objevitele Ernesta Shackletona k…

Německá zimní střediska se kvůli návalům zavírají před turisty, obdobný…

04.01.2021 14:45 Aktualizováno Některá zimní rekreační střediska v Německu kvůli návalům turistů z posledních dní zavírají…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama