Eva Samková

Eva Samková

Adamczyková se ve Švýcarsku dočkala své prvního pódia v SP po pauze zapříčiněné zraněním

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková si ve čtvrtek dokázala dojet pro první medaili v rámci Světového poháru, přičemž se tak stalo poprvé od návratu po jejím zranění z prosince 2021. Ve švýcarském Veysonnaz totiž skončila na druhém místě poté, co ve finále nestačila na Britku Charlotte Bankesovou. Česká reprezentantka na ni ztratila šest setin. Pro vítěznou Britku to pak byl již pátý závod Světového poháru v řadě, který ovládla.
Eva Samková

Je rozhodnuto. Eva Samková se Zimních olympijských her v Pekingu nezúčastní

Prakticky od poloviny prosince, kdy se česká snowboardcrossařka Eva Samková zranila tak nešťastně, že si zlomila oba kotníky, visel nad touto českou sportovkyní jeden veliký otazník. A to takový, zda se zúčastní blížících se Zimních olympijských her v Pekingu. Držitelka zlaté medaile ze Soči 2014 a bronzové z Pchjongčchangu 2018 sice dávala na přelomu kalendářního roku fanouškům naději, že se stihne do sportovního svátku dát dohromady, poté, co se ale nakazila covidem, musela se odložit její kontrola v Rakousku. Nyní sama závodnice ve svém prohlášení pro média potvdila, že se letošních Her nakonec nezúčastní a do této sezóny už nezasáhne.
Eva Samková

Na úvod Světového poháru výhra v Montafonu! Samková vykročila úspěšně k obhajobě

Česká snowboardcrossařka Eva Samková nemohla sezónu Světového poháru, ve které obhajuje celkové vítězství v té loňské, lepším způsobem. V rakouském Montafonu, kde se tedy v pátek konal první závod nové sezóny 2019/2020, totiž Eva Samková triumfovala. Připsala si tak své čtrnácté vítšzství v rámci Světového poháru vůbec. Pokud budeme počítat i závěr loňského ročníku, páteční výhra znamená, že je to pro Samkovou již třetí vítězství v řadě.
Eva Samková

Snowboardistka Samková vrátila americké soupeřce páteční porážku. V Cervinii druhý závod vyhrála

Cervinia - V pátek odstartoval Světový pohár ve snowboardcrossu a tudíž tak sezóna 2018/19 začala i pro olympijskou vítězku z roku 2014 Evu Samkovou. Zatímco ta i přes problémy s ramenem vstoupila do této sezóny výtečným druhým místem, přičemž nestačila pouze na Američanku Lindsey Jacobellisovou, v sobotu tentokrát česká reprezentantka tuto porážku Američance vrátila se vší parádou. Obě dvě závodnice se tak po prvních dvou závodech dělí o prvenství v průběžném celkovém pořadí.
Ester Ledecká

"Zlatá obojživelnice" Ledecká má další vítězství, kolegy nechala daleko za sebou

Nejlepším Armádním sportovcem roku 2018 se s převahou stala dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. Šampionka ve snowboardingu i sjezdovém lyžování v anketě Dukly, jejíž výsledky byly dnes vyhlášeny v Praze, získala 708 bodů. Nechala o více než sto bodů za sebou snowboardcrossařku Evu Samkovou, jež byla na ZOH v Pchjongčchangu bronzová. Třetí příčku v hlasování obsadil kanoista Martin Fuksa, dvojnásobný mistr Evropy a majitel dvou medailí z mistrovství světa.
Eva Samková

Nervydrásající závod! Evě moc fandím. Politici gratulují Samkové k bronzové medaili

Pchjongčchang/Praha - Eva Samková získala ve snowboardcrossu pro Českou republiku další cenný kov. Po biatlonistech Veronice Vítkové a Michalu Krčmáři, kteří získali bronzovou respektive stříbrnou medaili, přidala čtyřiadvacetiletá Samková další bronzovou medaili. Její úspěch nenechal chladnými ani české politiky, kteří ji na sociálních sítích gratulovali k výbornému výkonu.