České dráhy před Vánocemi posílí další dálkové linky

České dráhy navýší před Vánocemi kapacitu několika dálkových linek. Místa přidají například na trase z Prahy do Olomouce či Luhačovic, posíleny budou také spoje z metropole na západ Čech. Reagují tak na zvýšený zájem cestujících, informovaly dnes dráhy. Státní dopravce, stejně jako ostatní dopravci, před Vánocemi postupně obnovují část dříve zrušených spojů.

Vlaky
doporučujeme

České dráhy ode dneška obnovily na lince Valašský expres provoz dvou párů vlaků mezi Prahou a Olomoucí, pojedou tak v celé trase mezi Prahou a slovenským Púchovem. Do této doby jely vlaky ze Slovenska pouze do Olomouce. Od pátku kvůli rostoucí poptávce zvýší dráhy kapacitu také u rychlíků z Prahy do Luhačovic. Od pátku přes víkend pak přidají místa i ve vlacích mezi Prahou, Plzní a Chebem.

Už dříve dopravce oznámil posilování i dalších linek. V minulých dnech už obnovil několik spojů mezi Prahou a Ostravou, postupně se vrací do provozu také některé další linky z hlavního města například do Děčína, Českých Budějovic, Železné Rudy, Havlíčkova Brodu nebo na Slovácko. Vozy i spoje navíc dráhy nasazují i na vybraných regionálních linkách.

Dopravu obnovují i ostatní dopravci. Například RegioJet už v tomto týdnu vrátil do provozu téměř všechny své spoje, vlaky a autobusy postupně přidávají i Leo Express, FlixBus nebo Arriva.

Dopravci se kvůli výraznému úbytku cestujících letos potýkají s obřími ztrátami. České dráhy za celý letošní rok očekávají ztrátu z tržeb až k pěti miliardám korun. Stamilionové až miliardové škody zaznamenali i ostatní dopravci. Stát dosud přislíbil pomoc 400 milionů korun na linky, které si objednává. Prominout chce také dvě třetiny z letošních plateb za železnici. Podle dopravců však však bude výše podpory jen zlomkem z celkových ztrát.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidiči už koupili milion elektronických dálničních známek

27.01.2021 14:43 Aktualizováno Prodeje nových elektronických dálničních známek překonaly po necelých dvou měsících od spuštění…

V ulicích Prahy je kvůli sněžení přes sedmdesátku sypačů

26.01.2021 14:21 Pražská Technická správa komunikací (TSK) dnes vyslala do ulic kvůli hustému sněžení více než…

Na Chodově se srazily 2 autobusy, lehce zraněno bylo 7 lidí

26.01.2021 13:08 Na pražském Chodově se dnes před polednem srazily dva autobusy, lehce zraněno při tom bylo sedm…

Fronty na hranicích s Bavorskem byly ráno v Pomezí výrazně menší

26.01.2021 08:59 Na hraničním přechodu v Pomezí nad Ohří byl dnes ráno o poznání menší zájem o testování pendlerů na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama