Dopravu v Česku celý den komplikoval sníh. Některé tahy jsou uzavřené

Sněžení provázené větrem a místy ledovkou dnes komplikuje dopravu v zemi. Zejména v horských oblastech leží na cestách vrstva sněhu a silničáři nabádají řidiče ke zvýšené opatrnosti. V kopcovitých úsecích mají problémy zejména kamiony, z preventivních důvodů je proto pro nákladní auta nad 3,5 tuny zavřená silnice I/10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Policisté dnes vyjížděli k nehodám souvisejícím s počasím. Jedna z nich zastavila provoz na dálnic D5 na Tachovsku.

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
doporučujeme

Podle meteorologů bude zejména v pohraničních horách a na Vysočině sněžit i v noci a ve středu. V noci hrozí v Čechách také náledí. Sněžení komplikovalo život zejména řidičům naposledy v polovině minulého týdne.

Vytrvalé sněžení dnes od rána komplikovalo provoz v Libereckém kraji, kde leží vrstva sněhu i na hlavních tazích. Problémy měly hlavně kamiony, a to ve stoupáních. Váznoucí nákladní auta komplikovala dopravu u Turnova, Železného Brodu, ve stoupání na Stružinec, v Jablonci nebo Liberci. Zejména na Semilsku policisté evidovali zvýšený počet dopravních nehod. "Zatímco v jiných dnech vyjíždějí semilští dopravní policisté ke dvěma až třem nehodám, dnes jich ke 14:00 dokumentovali devět," řekla ČTK mluvčí policie Ivana Baláková.

K mnoha dopravním nehodám vyjížděli také policisté v Ústeckém kraji. Silničáři tam sice mají v provozu veškerou techniku, cestu do Krušných hor bez zimního vybavení ale nedoporučují. Na horských cestách se tvoří sněhové jazyky.

Už ráno silničáři kvůli souvislé vrstvě ledu uzavřeli silnici ze Šemnice do Andělské Hory v Karlovarském kraji. "Často si tudy zkracují cestu kamiony mířící do stáčírny minerálních vod v Kyselce a právě jim hrozí riziko, že sjedou mimo vozovku," vysvětlil důvody uzavření cesty náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jan Bureš (ODS).

Na dálnici D5 na Tachovsku se dnes těsně za sebou staly tři nehody, všechny souvisely s nepřizpůsobením rychlosti jízdy povětrnostním podmínkám a stavu vozovky, na které byla sněhová vrstva, řekla ČTK policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Další nehoda, která si vyžádala dva zraněné lidi, se stala také na silnici mezi obcemi Šťáhlavy a Starý Plzenec, informovali záchranáři.

Čerstvý sníh komplikoval život motoristům také na východě Čech. Řidiči musejí být opatrní zejména na Jičínsku, Trutnovsku a Náchodsku, kde sníh leží i na silnicích vyšších tříd. Zasněžené jsou vozovky také v Železných horách. Na Svitavsku se tvoří sněhové jazyky.

S opatrností sjízdné by měly být silnice na Vysočině. Dopravu v kraji komplikovalo několik kamionů, které zablokovaly silnici I/34 u Jitkova mezi Ždírcem nad Doubravou a Českou Bělou na Havlíčkobrodsku.

Odpoledne začal sníh a ledovka komplikovat dopravu také na jihu Moravy. Uvízlý kamion zastavil provoz na silnici 386 u Veverských Knínic na Brněnsku . Problémy měli také řidiči autobusů, některé linky krajského integrovaného systému proto mohou nabírat zpoždění až 30 minut.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České dráhy asi sníží mzdy 700 zaměstnanců, část propustí

17.01.2021 17:50 České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc…

Na Děčínsku vzplál vlak Arrivy, nikdo nebyl zraněn

15.01.2021 21:20 Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil dnes vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na…

Sněžení komplikuje dopravu v celém Česku, bez zimní výbavy nevyjíždějte

15.01.2021 09:54 Dopravu na většině území Česka dnes ráno opět komplikuje sněžení. Silnice ale většinou zůstávají s…

V centru Ostravy se srazily tramvaje. Sedm lidí zraněno, zasahují…

15.01.2021 08:23 V centru Ostravy se dnes ráno srazily dvě tramvaje. Zranilo se při tom sedm lidí. Příčina nehody…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama