Leo Express obnoví spoje na Slovensko, dále do Polska a Rakouska

Železniční a autobusový dopravce Leo Express postupně obnoví svůj provoz do zahraničí. Dnes vypraví první vlak na Slovensko, na přelomu června a července chce obnovit spoje do Krakova a Vratislavi. V závěru června pak spustí autobusovou linku do Rakouska. ČTK to dnes sdělil mluvčí dopravce Emil Sedlařík. Další spoje do zahraničí obnoví v příštích dnech i konkurenční dopravci.

Leo Express

První spoj na Slovensko společnost vypraví dnes z Prahy po 14. hodině a zamíří do Košic. "Očekáváme obsazenost 60 až 70 procent. Počet cestujících, kteří míří přímo na Slovensko, odhadujeme na tomto spoji přibližně na 70 procent stavu před uzavřením hranic," řekl mluvčí.

U svých linek do Polska Leo Express čeká na potvrzení otevření hranic pro hromadnou dopravu. Vypravení prvních vlaků do Krakova a Vratislavi zatím plánuje na přelom června a července. "Aktuálně čekáme na prováděcí předpisy, nicméně právě dnes je v Polsku státní svátek. V Polsku jezdíme jak v závazku veřejné služby, tak jako první soukromý železniční dopravce v komerční osobní dopravě, který vstoupil na polský trh," uvedl Sedlařík. Po otevření hranic se zeměmi mimo EU chce společnost spustit i návazné autobusové spojení mezi Polskem a Ukrajinou.

Leo Express obnoví také autobusový provoz, konkrétně od 25. června mezi Prahou, Českým Krumlovem a Salcburkem. Jízdenky už dopravce prodává na internetu. Na vnitrostátních spojích chce obnovit provoz od pondělí 15. června.

Provoz do zahraničí obnovují i další dopravci. Na Slovensko několik dní jezdí RegioJet a České dráhy. Od příštího týdne zavede autobusové spoje na Slovensko i FlixBus. Další rozšiřování mezinárodních spojů bude následovat v příštích dnech. RegioJet vypraví první vlaky z Prahy do Vídně v pátek 12. června. Na konci měsíce spustí novou vlakovou linku do Chorvatska a v červenci do Budapešti. Vedle toho RegioJet provozuje do zahraniční několik autobusových linek.

České dráhy plánují posílení mezinárodního provozu na další týden. Obnoven bude povoz vlaků z Prahy do Lince a také z Prahy přes Vídeň do Štýrského Hradce, které budou následně prodlouženy až do Berlína. Dráhy dále posílí i spoje do Německa, když vrátí do plného provozu linku Praha - Berlin - Hamburg/Kiel a také spoje mezi Chebem a Norimberkem. FlixBus vedle Slovenska začne od příštího týdne jezdit také do Chorvatska.

Dálnici D8 uzavřela nehoda kamionu

05.08.2021 19:08 Na dálnici D8 u Roudnice nad Labem prorazil kamion svodidla a přejel do protisměru, kde se…

Stav všech vážně zraněných po středeční srážce vlaků se zlepšil

05.08.2021 11:32 Všech pět těžce zraněných lidí po středeční srážce vlaků na Domažlicku je ve stabilizovaném stavu…

Na Domažlicku se srazily dva vlaky. Na místě tři mrtví a desítky zraněných

04.08.2021 22:04 Aktualizováno U obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov se dnes kolem osmé ráno srazily dva osobní vlaky…

Provoz na trati na Domažlicku řídí dálkově dispečer, ETCS chybí

04.08.2021 16:18 Na trati u obce Milavče na Domažlicku, kde se dnes ráno stala tragická nehoda dvou vlaků, provoz…

OBRAZEM: Následky tragické srážky vlaků. Z lokomotiv toho moc nezůstalo

04.08.2021 15:55 U obce Milavče na Domažlicku se dnes ráno srazily dva osobní vlaky. Jedním z nich byl expres z…

S bezpečností na železnici se po loňských tragédiích nic neudělalo, říká…

04.08.2021 14:55 Člen prezidia Federace strojvůdců ČR David Votroubek považuje dvě dnešní železniční nehody, které…

Jak mohlo ke srážce dojít? Jeden vlak na trati neměl co dělat

04.08.2021 12:00 Ranní nehodu dvou vlaků na Domažlicku na místě řeší Drážní inspekce, přesné příčiny nehody zatím…

Na dálnicích se bourá ve velkém. Pronásledované auto uzavřelo tunel na D8,…

01.08.2021 15:35 Jeden ze dvou tubusů tunelu Panenská na dálnici D8 u Petrovic na Ústecku bude zřejmě uzavřen až do…

Na Olomoucku se srazily dva vlaky, několik zraněných

31.07.2021 21:17 Aktualizováno V Němčicích nad Hanou na Prostějovsku se dnes odpoledne srazila lokomotiva s osobním vlakem. Provoz…

Na D1 se kvůli hromadným nehodám tvoří kolony

31.07.2021 12:43 Na dálnici D1 na Benešovsku dnes zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29.…

Související:

Právě se děje