Leo Express obnoví spoje na Slovensko, dále do Polska a Rakouska

Železniční a autobusový dopravce Leo Express postupně obnoví svůj provoz do zahraničí. Dnes vypraví první vlak na Slovensko, na přelomu června a července chce obnovit spoje do Krakova a Vratislavi. V závěru června pak spustí autobusovou linku do Rakouska. ČTK to dnes sdělil mluvčí dopravce Emil Sedlařík. Další spoje do zahraničí obnoví v příštích dnech i konkurenční dopravci.

Leo Express
doporučujeme

První spoj na Slovensko společnost vypraví dnes z Prahy po 14. hodině a zamíří do Košic. "Očekáváme obsazenost 60 až 70 procent. Počet cestujících, kteří míří přímo na Slovensko, odhadujeme na tomto spoji přibližně na 70 procent stavu před uzavřením hranic," řekl mluvčí.

U svých linek do Polska Leo Express čeká na potvrzení otevření hranic pro hromadnou dopravu. Vypravení prvních vlaků do Krakova a Vratislavi zatím plánuje na přelom června a července. "Aktuálně čekáme na prováděcí předpisy, nicméně právě dnes je v Polsku státní svátek. V Polsku jezdíme jak v závazku veřejné služby, tak jako první soukromý železniční dopravce v komerční osobní dopravě, který vstoupil na polský trh," uvedl Sedlařík. Po otevření hranic se zeměmi mimo EU chce společnost spustit i návazné autobusové spojení mezi Polskem a Ukrajinou.

Leo Express obnoví také autobusový provoz, konkrétně od 25. června mezi Prahou, Českým Krumlovem a Salcburkem. Jízdenky už dopravce prodává na internetu. Na vnitrostátních spojích chce obnovit provoz od pondělí 15. června.

Provoz do zahraničí obnovují i další dopravci. Na Slovensko několik dní jezdí RegioJet a České dráhy. Od příštího týdne zavede autobusové spoje na Slovensko i FlixBus. Další rozšiřování mezinárodních spojů bude následovat v příštích dnech. RegioJet vypraví první vlaky z Prahy do Vídně v pátek 12. června. Na konci měsíce spustí novou vlakovou linku do Chorvatska a v červenci do Budapešti. Vedle toho RegioJet provozuje do zahraniční několik autobusových linek.

České dráhy plánují posílení mezinárodního provozu na další týden. Obnoven bude povoz vlaků z Prahy do Lince a také z Prahy přes Vídeň do Štýrského Hradce, které budou následně prodlouženy až do Berlína. Dráhy dále posílí i spoje do Německa, když vrátí do plného provozu linku Praha - Berlin - Hamburg/Kiel a také spoje mezi Chebem a Norimberkem. FlixBus vedle Slovenska začne od příštího týdne jezdit také do Chorvatska.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Možná příčina srážky u Perninku: Vlak na Karlovy Vary měl čekat, což se…

08.07.2020 10:23 Aktualizováno Vlak jedoucí na Karlovy Vary, který se v úterý na Karlovarsku srazil s protijedoucí soupravou, měl…

Srážka vlaků u Perninku: Čtyři těžce zranění jsou ve stabilizovaném stavu

08.07.2020 09:00 Vážně zranění ze srážky vlaků u Perninku, kteří byli přepraveni do Fakultní nemocnice v Plzni, jsou…

Trať na Karlovarsku je po tragické srážce opět v provozu, vlaky nejezdily…

08.07.2020 08:36 Na železniční trati u obce Pernink na Karlovarsku, kde se v úterý čelně srazily dva osobní vlaky,…

Na Karlovarsku se srazily vlaky. Dva mrtví a 24 zraněných, zadržen…

07.07.2020 22:19 Aktualizováno Dva mrtvé a 24 zraněných, z toho devět se středními a těžkými zraněními si vyžádala dnešní čelní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy