Nejsmrtelnější nehoda roku: Po srážce kamionu a dodávky na Pardubicku čtyři mrtví

Čtyři lidé zemřeli při autonehodě, která se stala dnes odpoledne u Horních Ředic na Pardubicku. Na frekventované silnici I/35 se srazily kamion a dodávka. ČTK to řekl mluvčí krajských zdravotnických záchranářů Aleš Malý. Další dva účastníci nehody jsou těžce zraněni. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Při srážce kamionu a dodávky na Pardubicku zemřeli čtyři lidé
doporučujeme

Podle údajů z policejních statistik se v letošním roce doposud stalo pět nehod s třemi mrtvými. Poslední taková nehoda se zatím datovala 23. zářím, když při hromadné nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na dálnici D1 u Brna zemřeli tři lidé, z toho jedno dítě.

"Přes veškerou snahu se u dnešní nehody u čtyř lidí nepodařilo obnovit základní životní funkce. Dva pacienti jeli ve vážném stavu do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," řekl ČTK mluvčí Malý.

Jeden ze zraněných je ve velmi vážném stavu zatím na operačním sále. "Druhý je s lehčími poraněními stabilní, je mimo ohrožení života," řekl ČTK mluvčí fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.

Podle mluvčí krajské policie Lenky Vilímkové se čelně střetla dodávka jedoucí od Holic na Chvojenec s nákladním autem v protisměru. "Pětatřicetiletý řidič nákladního vozidla zraněn nebyl, test na alkohol a přítomnost omamných a psychotropních látek byl u ně negativní," řekla ČTK Vilímková.

Hasiči museli zraněné vyprostit. Podle operačního důstojníka krajské policie je silnice zcela uzavřená, místo nehody řidiči objíždějí přes Holice a Chvojenec.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V příštím roce chce stát otevřít 46,5 km dálnic, víc než letos

24.11.2020 15:43 V příštím roce plánuje stát otevřít 46,5 kilometru nových dálnic a přes 23 kilometrů silnic první…

Pražský okruh ve směru na Brno uzavřela tragická nehoda, zaklíněný řidič…

24.11.2020 15:30 Aktualizováno Pražský okruh ve směru na Brno uzavřela dopoledne tragická nehoda. U Horních Počernic se srazila…

Jízdní řády pražské MHD se kvůli posunu zákazu vycházení nemění

23.11.2020 13:39 Aktualizováno Jízdní řády pražské MHD se v souvislosti s posunem zákazu vycházení o dvě hodiny na 23:00 zatím…

Na zkoušky čeká tisíce studentů autoškol, kolem doplňkových jízd jsou…

23.11.2020 12:30 Na umožnění teoretických a praktických závěrečných zkoušek čeká několik tisíc studentů autoškol.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama