Neprotažené silnice komplikují práci pražským záchranářům, Morava hlásí desítky nehod

Neprotažené silnice komplikují práci pražské záchranné službě. Záchranáři zatím nezaznamenali více výjezdů k úrazům či zraněním v souvislosti se sněhem a náledím, ale běžný provoz jim ztěžuje situace na silnicích. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Pražští silničáři vyslali dnes do ulic kvůli odklízení sněhu veškerou techniku. Problémy mají spoje MHD, některé silnice jsou nesjízdné a provoz byl přerušen.

Zima, ilustrační fotografie
doporučujeme

Záchranáři v hlavním městě od rána zhruba do 10:00 vyjížděli zatím jen ke třem případům, kdy byl příčinou úrazu pád na zledovatělém povrchu. Ani výjezdy ke srážkám aut nebyly podle mluvčí vyšší. "Ale co nám tu práci reálně komplikuje, tak to jsou podmínky, které jsou na silnicích. Cesty nejsou úplně protažené. Sanitka je velké vozidlo, které samo o sobě není v provozu nejšikovnější a ještě v tomhle počasí, tak to si samozřejmě musíme dávat velký pozor," řekla ČTK Poštová. Dodala, že kvůli zapadaným autům a nehodám pak mají záchranáři problém některými místy projet.

S komplikacemi se v Praze potýká také MHD, autobusy nabírají desítky minut zpoždění. Problémy mají zejména autobusy v kopcích, což se týká například linky číslo 140 v Prosecké ulici, jejíž provoz byl podle webu organizace Ropid plánující pražskou MHD zastaven. Stejně tak nejezdí linky 107 a 147 v úseku mezi Roztockou a Suchdolem, linka číslo 231 z Dívčích hradů směrem Na Knížecí a autobus číslo 128 z Hlubočep na Žvahov v Praze 5. Potíže má rovněž příměstská doprava včetně vlaků.

Morava hlásí desítky nehod

V Jihomoravském kraji se kvůli mrazivému počasí a ledovce dnes už staly desítky nehod, policie jich dosud eviduje asi 30. Na policejním webu to uvedl kolem 10:00 mluvčí Petr Vala. Ledovka stále komplikuje provoz na silnicích, zpoždění mají i krajské autobusy, problémy jsou i na některých úsecích na železnici.

Za neděli policie eviduje více než 60 nehod, většinou šlo o drobné kolize v menší rychlosti. Policisté se zabývali i desítkou událostí v souvislosti s nevlídným počasím, týkaly se například popadaných stromů či nesjízdných silnic. "Dnešního dne pak bylo zatím nahlášeno na tři desítky karambolů. V současné době jsou hlavní silniční tahy chemicky ošetřené a místy pokryté i sněhem. Některé komunikace nižších tříd jsou zledovatělé. Všechny silnice jsou s velkou opatrností sjízdné," uvedl mluvčí.

Ledovka dělá potíže i autobusům v kraji, podle webu integrovaného dopravního systému se mohou zpožďovat o deset až 15 minut. Problémy jsou i na železnici. Mezi Olbramkostelem a Šumnou na Znojemsku ráno popadaly stromy na koleje, České dráhy nasadily náhradní autobusovou dopravu. Vlaky v místě nejely asi 3,5 hodiny. Náhradní autobusová doprava je ještě stále zavedená mezi Nezamyslicemi a Vyškovem, na trakčním vedení je silná námraza.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smartwings vrátil do provozu Boeing 737 MAX

25.02.2021 19:10 Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8.…

Dálniční kontroly tento týden odhalily 1200 aut bez známky

25.02.2021 12:39 Policisté a celníci tento týden při kontrolní akci na dálnicích zastavili zhruba 1200 motoristů,…

Dopravci vybaví zaměstnance respirátory, cestující na ně už upozorňují

22.02.2021 15:14 Dopravci jsou na zpřísnění podmínek cestování připraveni. Své zaměstnance vybaví respirátory a…

Rozvadov je bez kolon, na Folmavě je fronta 2,5 km

22.02.2021 08:38 Dálniční hraniční přechod Rozvadov je dnes ráno průjezdný bez kolon. Kvůli testování řidičů kamionů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama