Řidiče překvapilo náledí, policisté vyzývají k opatrnosti

Řidiče dnes ráno na některých místech v Česku překvapilo náledí. V Libereckém kraji se kvůli tomu stalo několik nehod a musela být uzavřena silnice I/10 poblíž Železného Brodu na Semilsku. Zledovatělé vozovky jsou také na Opavsku nebo Vsetínsku. Policisté a silničáři proto motoristy vyzývají ke zvýšení opatrnosti, zejména na silnicích ve výše položených regionech.

Počasí
doporučujeme

V Libereckém kraji, zejména na Jablonecku, je dnes ráno na silnicích místy náledí. Uzavřená byla silnice I/10 mezi Loužnicí a Držkovem ve směru na Harrachov, uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

"Potíže tam byly od 5:00. Kvůli špatné sjízdnosti jsme tam přestali pouštět nákladní vozidla. Mezitím tam ale uvízl kamion v kopci, který se vzpříčil na komunikaci a znemožnil tak průjezd i osobních aut," dodala. Hasiči na twitteru odhadují, že silnice první třídy zůstane v tomto místě kompletně uzavřená několik dalších hodin. Podle webu policie se na místě staly dvě nehody, při jedné auto sjelo do příkopu a při druhé havarovala čtyři auta.

Problémy byly ráno podle policie i na dalších místech v Libereckém kraji. Na silnici 10 u Plavů na Jablonecku měla nehodu tři auta, náledí bylo na silnici 10 také mezi Desnou a Kořenovem. Další dvě nehody se staly na čtyřproudé silnici 35 u Liberce, v kopci u Jeřmanic. Na silnici 287 na vjezdu do obce Maršovice jsou odstavená kvůli nesjízdné vozovce tři nákladní auta, problémy se sjízdností byly i na silnicích 284 a 283 u obce Stružinec na Semilsku.

Zvýšenou opatrnost vyžaduje také jízda po silnicích ve výše položených oblastech Královéhradeckého kraje. Řidiči by měli být zvláště opatrní na vedlejších silnicích v okresech Trutnov, Jičín, Rychnov nad Kněžnou a v Orlických horách a Krkonoších. Na některých cestách tam leží ujetá zledovatělá vrstva sněhu.

Zledovatělé vozovky hlásí také Opavsko. Problémy jsou hlavně na silnicích nižších tříd, které silničáři ošetřují inertním materiálem. Podobná situace je i ve vyšších polohách Beskyd. Na ostatních místech Moravskoslezského kraje je situace lepší.

Opatrní by dnes dopoledne měli být řidiči i na silnicích druhé a třetí třídy ve vyšších polohách Vsetínska a Zlínska. Místy na nich leží uježděná vrstva sněhu, v některých úsecích jsou na cestách vyjeté koleje.

Pro těžká nákladní vozidla je uzavřeno 20 kilometrů silnice I/56 z Horní Bečvy na Vsetínsku do Ostravice na Frýdecko-Místecku. Vytvořila se na ní ledovka. Nesjízdná je kvůli ledovce nadále silnice III/4932 mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku. Téměř pětikilometrový úsek vedoucí z podstatné části kopcovitým terénem a přes les silničáři přes zimu neudržují. Se zbytky sněhu a ledu musejí řidiči počítat i na silnici III/43230 z Koryčan na Kroměřížsku směrem na Vřesovice na Hodonínsku. Ani ta není přes zimu udržovaná.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V únoru na českých silnicích zemřelo 26 lidí, o šest méně než loni

28.02.2021 16:03 V únoru v Česku na silnicích zemřelo 26 lidí, o šest méně než loni. Od začátku roku je obětí…

Dopravci nevylučují další omezení spojů. Dezinfekce vlaků stojí desítky…

27.02.2021 16:45 Dopravci k dalšímu omezení spojů kvůli vládním omezením zatím nepřistoupili, ale nevylučují ho.…

Smartwings vrátil do provozu Boeing 737 MAX

25.02.2021 19:10 Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8.…

Dálniční kontroly tento týden odhalily 1200 aut bez známky

25.02.2021 12:39 Policisté a celníci tento týden při kontrolní akci na dálnicích zastavili zhruba 1200 motoristů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama