Vážná nehoda na Novojičínsku: Mezi osmi zraněnými jsou i děti

Osm lidí, včetně tří dětí ve věku dva a tři roky, ošetřili moravskoslezští záchranáři v sobotu večer po nehodě dvou automobilů nedaleko obce Rybí na Novojičínsku. Dospělí utrpěli těžká či středně těžká zranění, děti měly pouze lehká zranění.

Ilustrační foto
doporučujeme

Mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková uvedla, že nehoda se stala na sjezdu u obce Libhošť. Řidič jednoho z vozů pravděpodobně nedal druhému automobilu přednost. Nyní je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

"Nejvážněji poraněna byla devětačtyřicetiletá žena, která utrpěla poranění hrudníku, břicha, pánve a dolní končetiny," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. S těžšími poraněními ji sanitka převezla do ostravské fakultní nemocnice. Dvaasedmdesátiletá žena zůstala po nehodě krátce v bezvědomí a jevila známky otřesu mozku.

"Po ošetření byla předána na chirurgickou ambulanci novojičínské nemocnice. Ve stejném zdravotnickém zařízení byli přijati také ostatní účastníci havárie," řekl.

Čtyřiasedmdesátiletý muž utrpěl poranění horních končetin, třiatřicetiletá žena byla přijata s poraněním hrudníku a dolní končetiny a osmatřicetiletá žena s poraněním horní končetiny. Jejich poranění byla vesměs středně závažná. Tři děti ve věku dvou a tří let byly zasahujícím lékařem vyšetřeny a přepraveny na dětskou ambulanci stejné nemocnice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V centru Prahy prasklo potrubí, provoz tramvají je přerušen

04.08.2020 08:42 Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl dnes před 07:00 v obou směrech zastaven…

Nehod na železnici přibývá. Červenec 2020 byl nejhorší za posledních pět…

03.08.2020 15:53 Uplynulý červenec byl na železnici co do počtu incidentů nejhorším kalendářním měsícem minimálně od…

Pražská integrovaná doprava dostane nový design, opozice nešetří kritikou

03.08.2020 15:25 Autobusy, tramvaje, příměstské vlaky i soupravy metra zapojené do Pražské integrované dopravy (PID)…

U Lovosic hořel kamion, dálnice D8 byla několik hodin uzavřena

03.08.2020 13:27 Aktualizováno Dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem a dál na Drážďany byla u Lovosic od noci téměř deset hodin…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama