Důchodci jsou na tom špatně, jsou okrádáni, vláda je trestá. Politik přiznal, že lépe není

Důchodci jsou na tom špatně. Nejde ale o aktuální problém, jde o záležitost, která trvá roky. Přiznal to poslanec a exministr za KDU-ČSL Marian Jurečka.

Přidejte svůj názor 96 komentářů

Důchodci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Jurečka v Českém rozhlase uvedl, že senioři na tom nejsou dobře. "Tato vláda zvyšuje spoustu věcí, to je pravda, jsou ale pořád rozevřené nůžky vůči některým lidem, například seniorům," uvedl.

Podle něj se mají hůře například maminky, které byli doma s dětmi, nebo vdovy a vdovci, kteří mají podprůměrné důchody. "Jsou okrádání a trestáni," dodal Jurečka.

"Chtěl bych, abychom jasně uměli říct: Maminkám za každé dítě přidáme 500 korun měsíčně k důchodu," navrhuje Jurečka s tím, že stát by měl zkrátka pamatovat na lidi, kteří jsou na tom hůře.

Podle něj je potřeba změnit důchodový systém tak, aby naše děti a vnoučata mohly v tomto systému fungovat. Důchody ale nejsou jedinou věcí, kterou považuje za problematickou.

Velkým problémem je i nedostupné a předražené bydlení. Podle něj je na čase, aby se do toho vložily parlamentní strany a aby nájmy snížily.

Loading...
Vstupte do diskuze (96)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záškoláctví by mohli řešit sociální pracovníci škol, plánuje MPSV

27.02.2020 15:53 Záškoláctví by mohli pomoci vyřešit školní sociální pracovníci. Pracovali by nejen s žáky, ale i s…

13. důchod: Proč ho na Slovensku dostanou a čeští důchodci ne?

21.02.2020 22:45 Aktualizováno Slovensko by mělo ještě letos začít vyplácen seniorům takzvaný 13. důchod. Spekulovalo se o něm i v…

Ve zrušeném 2. pilíři jsou stále peníze. Nevyzvedlo si je téměř 2000 lidí

21.02.2020 13:35 Téměř 2000 lidí si stále nevyzvedlo peníze ze zrušeného druhého pilíře penzijního připojištění.…

Úřady práce manipulují s dávkami. Lidem nepomáhají a neříkají pravdu

19.02.2020 22:35 Aktualizováno Se závažným zjištěním přišel pořad České televize 168 hodin. Podle jeho informací některé úřady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama