ANO zase může přijít o europoslance. Maxová zvažuje odchod z hnutí

Europoslankyně vládního ANO Radka Maxová, která byla přítomná při jeho vzniku v roce 2011, a tudíž patří mezi jeho první členy, avizovala, že zvažuje odchod ze strany. Důvodem je její nespokojenost se směrem, kterým se hnutí ubírá. Vadí jí nejen podpora ze strany komunistů, nýbrž i neochota pouštět se do některých kontroverzních a nepopulárních témat.

Radka Maxová
doporučujeme

Pro vstup do ANO se europoslankyně rozhodla během své práce manažerky Agrofertu, přičemž vyloučila, že by byla součástí úzkého kruhu lidí okolo předsedy strany a současného premiéra Andreje Babiše.

"Vždy jsem chtěla ovlivňovat věci veřejné a pomáhat lidem. V roce 2011 jsem proto poslala žádost, že bych ráda přispěla svým časem a schopnostmi. O rok později jsem viděla Andreje Babiše poprvé,“ poznamenala Maxová pro server stanice CNN Prima NEWS s poznámkou, že si ho do té doby pamatovala jenom z médií.

Politicky angažovaná byla především v jižních Čechách, pro něž má určitou slabost. Z tohoto důvodu v ANO i nadále zůstává, ale už pomalu ztrácí trpělivost. "Není to ze dne na den. Je to dlouhodobý proces. V první fázi jsem s politikou byla spokojená, ale postupně se mi přestaly líbit některé kroky,“ říká Maxová.

Nelíbí se jí například, že se její strana staví laxně k manželstvím homosexuálů, nebo že se nechá tolerovat komunistickou stranou. Kritizuje také přístup poslanců k práci. "Jsem typ, který rád jezdí mezi lidi, protože od nich čerpá informace. Někteří ani nevědí, kdo je jejich poslanec,“ poznamenala s tím, že ona je díky svému nasazení v regionu známá.

Další, s čím není spokojená, je také přístup k elektronické evidenci tržeb, kterou sice podporuje, ale zdá se jí, že se jedná o jedinou systémovou změnu. "EET přinesla peníze do rozpočtu,“ nechala se slyšet. Sociální politiku však považuje za "oběť koaliční spolupráce". "Vše je o kompromisu stran. Mrzelo mě ale, že se o různých tématech více nediskutovalo,“ dodala.

Odmítla spekulace, že by se s odchodem z ANO vzdala i mandátu europoslankyně. "Nevidím důvod, proč bych se postu měla vzdát. Jsem zvolená pro všechny a vím, že mě volili i voliči jiné strany než ANO,“ uzavřela a potvrdila, že opuštění strany je skutečně na pořadu dne. "Stále nad tím přemýšlím, ale může se stát, že ANO opustím,“ vysvětlila.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo bude mít projev v Senátu ČR, má se debatovat o Rusku či hybridních…

08.08.2020 16:00 Senátoři by se měli ve středu při debatě s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem zabývat…

Zemřel bývalý senátor Tomáš Grulich (†69)

08.08.2020 15:42 Ve věku 69 let zemřel bývalý senátor za Prahu 12 Tomáš Grulich (ODS). Na facebooku to dnes napsal…

Pirátům radí bývalý detektiv. Policie ho propustila kvůli spolupráci s nimi

08.08.2020 13:30 Někdejší detektiv Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jan Šmíd, jehož propustili…

Kdo má pravdu? Schillerová a ekonomové interpretují vládní pomoc různě

08.08.2020 11:07 Šéfka státní kasy Alena Schillerová (ANO) umístila na svůj twitterový účet tabulku porovnávající,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama