Babišův projev rozpoutal lavinu. Veřejnost mu od plic řekla, co vše je v Česku špatně

Andrej Babiš vystoupil na Nový rok s projevem, v němž poukázal především na ekonomickou stabilitu České republiky. Po odvysílání jeho projevu se ale na sociálních sítích objevily stovky reakcí na premiérova slova, v nichž lidé často poukázali na to, co vše je v Česku špatně.

Andrej Babiš

Babiš v projevu vyjmenoval některé úspěchy své vlády a podotknul, že Česku se ekonomicky daří. Neobává se příchodu ekonomické krize, ačkoliv včera varoval, že by mohlo dojít ze zpomalení růstu.

Vláda se rozhodla v době ekonomického růstu investovat do lidí a ti jí to vrací svou důvěrou a spotřebou, uvedl také Babiš ve svém prvním novoročním projevu. A dodal, že plní lidem to, co slíbil.

Babišův projev se na sociálních sítích dočkal rozporuplných reakcí. Část lidí z něj byla nadšená a byť ho za nic konkrétního nepochválila, tvrdí, že jde o nejlepší projev po roce 1989.

Ze vzorku vybraných komentářů se ale častěji vyskytují negativní reakce od lidí, kteří tvrdí, že projev je pouze marketingovou akcí a Česku se podle nich dobře nevede.

"Když už se nám tak daří, chcete více peněz do rodin a důchodcům, tak proč do dnes stále platíme nesmyslný poplatek za TV zákonem určený. Já se každý rok těším kdy konečně někdo bude mít koule na to aby toto zrušil a každý rok jsem znechucená," upozornila jedna diskutující.

"Moc hezký projev, ale vše co jste pro nás udělal jsou jen výdaje pro druhé lidi, to je například EET které si musejí podnikatele nebo maloobchody kupovat samy, nebo například vaše povídky o tom že by náš stát měl investovat nějakých 8 biliard do něčeho, na co nemá peníze, jestli to chcete, tak ty biliardy zaplaťte ze svého. A nechte nás konečně alespoň trochu dýchat," napsal další.

"Hezké lži. Ohrožuje nás Německo skrze EU, nám tu defakto diktuje zákony. Investiční plán je defakto státem řízené hospodářství, čili nádherný prostor pro korupci a nabubřelost zbytečných úředníků, jejíž chyby zaplatíme my všichni. Děti mám protože je chci, né proto aby jako daňový poplatníci plnili sliby dané tvým voličům. Platy se zvedají, zase jen tvým voličům za peníze pracujících. Prostě po tobě potopa," píše jiný diskutující.

"Reformy ? Jako že vláda pomáhá nějak ekonomice ? A to ještě zamlžujete že ve výrobě již zakázky jdou dolů .... Jen si užívejte růžových brejliček," napsal další. "Prosím co berete za prášky? Taky bych potřebovala být úplně mimo, tak jako jste vy!" ptá se jiná diskutující.

"Musím uznat, že jeden věc jde tomuto státu moc dobře. Není to bohužel stavební řízení ani budování dopravní infrastruktury a bohužel ani elektronizace státu. Přebornikem je tento stát ve vybírání pokut všeho druhu. Jen za prohřešky v oblasti kontrolních hlášení vybral tento stát cca půl miliardy. O mnohdy drakonických pokutach za nevystaveni účtenky pro účely EET ani raději nemluvím. Teď čtu, že za nevystaveni e-neschopenky hrozí pokuta 10.000 Kč! Proti komu tyto represe směřují?" ptá se jiný.

Mnoho lidí také útočilo cíleně na přednes, s jakým projev zazněl. "Do pátého odstavce jsem doufal, že napíšete něco smysluplného a fakt od srdce. Tak zas nic," uvedl jeden z diskutujících. "Nic horšího jsem dlouho neslyšela, i blbě přečtené. Projev má být srdečný, tohle bylo čtené a bez srdce," přidal se další s podobným názorem.

"Nebylo to pro mě jednoduché, ale poslechl jsem si váš projev od začátku až do konce a jako vždy to byl jen marketingový výčet "úspěchů" vaší tragické vlády bez pojmenování skutečných problémů a návrhů jejich řešení. Buď tomu, co jste četl (záměrně nepíšu říkal, protože předpokládám, že autorem textu je někdo z vašeho marketingového týmu) sám věříte, ale pak jste nekompetentní naivní osoba, které nemá v čele vlády této země co dělat nebo tomu také nevěříte a jen se záměrně snažíte populisticky manipulovat s důvěrou občanů, a pak nemáte v čele vlády této země co pohledávat. Tak si vyberte..." uvedl další diskutující.

ČSSD má volební program, kandidátky schválí až v červenci

18.06.2021 18:48 Říjnové sněmovní volby budou v očích ČSSD zápasem o to, kdo zaplatí náklady epidemie covidu-19.…

Nejvýznamnějším uskupením s xenofobními prvky je podle ministerstva nadále…

18.06.2021 16:22 Nejvýznamnějším uskupením s dominujícími "xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky" zůstalo…

Sněmovna schválila klouzavý mandát pro ministry z řad poslanců

18.06.2021 13:44 Členové vlády by do budoucna mohli dobrovolně předat poslanecký mandát náhradníkům, dokud by měli…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

18.06.2021 12:45 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude ústavně zakotveno. Sněmovna dnes beze…

Čím víc komunistů bude kandidovat na prezidenta, tím spíš do volby půjdu.…

17.06.2021 21:59 Aktualizováno ROZHOVOR – Zatím odmítá definitivně potvrdit, zda bude kandidovat na prezidenta České republiky.…

Babiš členství Česka v EU nezpochybňuje. Hovoří ale o eurokratech

17.06.2021 12:57 Aktualizováno Česká republika je pevně začleněna do Evropské unie a otázka jejího členství v ní by neměla být…

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Související:

Právě se děje