Bez stavu nouze by hrozil kolaps zdravotnictví, zní z KSČM

Bez prodloužení nouzového stavu by hrozil kolaps zdravotnictví, pomoc vojáků a hasičů je kvůli epidemii covidu-19 nutná, řekl dnes ve Sněmovně při projednávání žádosti vlády poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM). Komunisté, kteří menšinový kabinet ANO a ČSSD v dolní komoře tolerují, navrhují nouzový stav do 23. prosince. Nyní platí do soboty.

Zdeněk Ondráček
doporučujeme

Další opoziční strany s prodloužením stavu nouze nesouhlasí. Ondráček uvedl, že od nich neslyšel, jak konkrétně by proti šíření nákazy postupovaly, zaznívaly podle něho jen obecné nástiny. "Životy a zdraví lidí jsou pro nás důležitější než politikaření," řekl.

Lidovci by podle poslance Jiřího Miholy podpořili prodloužení o šest dnů do 18. prosince. Podmínkou je, že se zvýší vládní podpora drobných podnikatelů z nynějších 15.000 korun na 20.000 korun měsíčně. Lidé si spojují nouzový stav spíš s omezeními než s ochranou, uvedl Mihola.

Vláda požádala Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dnů do 11. ledna. Dolní komora ale s největší pravděpodobností kývne na návrh KSČM. Vláda by podle Ondráčka díky tomu také dostala prostor zjistit, co je příčinou nynějšího nárůstu počtu nakažených, a mohla by reagovat.

"Nejsme jedinou zemí, která je v Evropě v nějakém nouzovém stavu," podotkl Ondráček. Komunisté jsou podle něho připraveni projednat případnou další žádost kabinetu o prodloužení stavu nouze 22. prosince.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

ČSSD vede debaty o spolupráci ve volbách, ANO mezi možnostmi není

23.01.2021 08:03 Sociální demokracie vede diskusi o spolupráci pro podzimní sněmovní volby se Zelenými, odboráři i…

KOMENTÁŘ: Komunisté zase velí zemi. I když se neoslovujeme soudruhu a…

22.01.2021 22:01 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Po zemi se opět rozlila rudá barva, která diktuje, jak národ bude žít. Komunisté bohužel…

Vláda se zavedením povinných respirátorů vyčkává, sleduje okolní státy

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Vláda čeká, jak si se zavedením povinných respirátorů třídy FFP2 v hromadné dopravě a obchodech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama