Premiér Havlíček? Ministr se pobavil na účet chybného televizního titulku

Lidé si na sociálních sítích dobírají ministra průmyslu a dopravy Karla Havlíčka (ANO) s tím, že si přibral ještě funkci premiéra a předsedy hnutí. Ten se pak k tomu na Twitteru vyjádřil v tom smyslu, že svého šéfa Andreje Babiše skutečně velice narychlo ve funkcích vystřídal.

Karel Havlíček
doporučujeme

Legrační výměnu názorů rozpoutal na Twitteru novinář Jan Dražan, který poukázal na omyl v televizním titulku. "Tak Havlíček už to tady šéfuje celý. Babiš asi na Hrad tedy," napsal. 

Posléze se k příspěvku ze srandy vyjádřil i sám ministr průmyslu a dopravy s tím, že to bylo sice hrozně narychlo, ale nakonec bylo dosaženo spravedlivé dohody, že si i nadále ponechá průmysl, dopravu a dokonce i vědu.

Karel Havlíček zastává post šéfa průmyslu a obchodu od dubna loňského roku, kdy v úřadu vystřídal Martu Novákovou. Resortu se ujal v době výkonu funkce předsedy představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků a místopředsedy vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

Stát v čele průmyslu přitom dříve odmítal. Účast ve vládě mu byla nabídnutá už na podzim 2017. Havlíček to sice tehdy uvítal, ale řekl, že by mu v tom bránily jeho četné (i podnikatelské) aktivity.

Ministrem dopravy se po odchodu Vladimíra Kremlíka (ANO) stal 24. ledna 2020 s tím, že jím bude až do konce volebního období. Díky tomu, že má pod sebou dvě ministerstva, mu média častokrát říkají "superministr".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Korupční kauza Stoka míří k soudu. Obžalováno 11 lidí, Švachulovi hrozí…

19.09.2020 10:56 Korupční kauza Stoka po roce a půl od policejní razie na radnici Brno-střed míří ke krajskému soudu…

RVVI navrhne rozpočet na vědu pro příští rok 37,47 miliardy korun

19.09.2020 10:36 Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) navrhne rozpočet na vědu pro příští rok 37,47…

Hamáček: Vývoj epidemie je vážný, nastal čas zrušit hromadné akce

19.09.2020 09:39 Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) míní, že vývoj epidemie koronaviru je tak vážný, že nastal čas…

Babiš nevyloučil opětovný nouzový stav

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyloučil možnost, že by v Česku mohl být kvůli koronaviru znovu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama