Do prosince se opatření nerozvolní, naznačil Blatný. Prymula by vytrval ještě déle

V nedělních televizních diskuzních pořadech se objevili úřadující i bývalý ministr zdravotnictví. Tématem bylo i rozvolňování opatření. Zatímco Jan Blatný připustil, že by se tak mohlo stát posledního listopadového dne, Roman Prymula mluvil o pozdějším datu.

Andrej Babiš, Jan Blatný a Roman Prymula.
doporučujeme

Předchozí šéf resortu Roman Prymula v Partii na stanici CNN Prima News naznačil, že současně platné restrikce je dle jeho názoru záhodno držet alespoň do poloviny následujícího měsíce. Epidemie prý brzdí, je však otázkou, zdali dostatečně intenzivně.

„Pokud by vydržela síla opatření, která máme, pod tisíc nakažených denně se dostaneme kolem 14. prosince,“ nechal se slyšet epidemiolog a varoval před rychlým rozvolňováním opatření. „To bychom se jinak rychle vrátili zpátky na vysoká čísla,“ konstatoval.

Vzhledem k blížícím se Vánocům je velkým tématem otevření obchodů. Současný ministr Jan Blatný v Otázkách Václava Moravce uvedl, že se podle něj neotevřou dříve než 30. listopadu. „Je velmi nepravděpodobné, že bychom se do konce roku dostali do stupně 1 v tabulce systému PES,“ prohlásil ve vysílání ČT.

K jistému uvolnění dojde již v následujícím týdnu. Blatný společně s ministrem školství Robertem Plagou v týdnu oznámil, že žáci prvních a druhých tříd základních škol a všichni žáci speciálních škol se ve středu 18. listopadu vrátí do lavic. I v této věci je Prymula zdrženlivější.

Někdejší ministr zdravotnictví by počkal ještě týden, podle jeho slov by navíc měli být děti a učitelé testování. Blatný si to umí představit u kantorů, naopak u dětí takový postup rozhodně nedoporučí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhý blok proti Babišovi má zelenou. Piráti získali souhlas členů k…

23.11.2020 22:59 Vedení Pirátů může jednat s hnutím STAN o volební koalici pro sněmovní volby v příštím roce a…

Pokud Babiš prohraje, může odchod komplikovat stejně jako Trump. Daně…

23.11.2020 22:06 Aktualizováno ROZHOVOR – Předpovídá, že pokud by koalice ve sněmovních volbách porazily Andreje Babiše, současný…

Rada Evropy kritizuje Česko kvůli kojeneckým ústavům: Porušování práv…

23.11.2020 22:01 Aktualizováno Evropský výbor pro sociální práva (ECSR) Rady Evropy kritizoval dnes Českou republiku "za rozsáhlé…

Babiš se tento týden setká s ředitelem ČT Dvořákem

23.11.2020 18:56 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se tento týden sejde s generálním ředitelem České televize Petrem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama