Hamáček se pořádně naštval na Čechy: To je nejhlubší dno společnosti

Ministr vnitra a šéf krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se pořádně naštval. Rozzlobilo ho chování některých Čechů, kteří osobám nakaženým koronavirem Covid-19 vyhrožují smrtí.

Jan Hamáček
doporučujeme

Češi už prokázali, že umí být solidární a nápomocní. V době nouzového stavu šijí roušky pro sebe, své blízké, ale i neznámé lidi a nemocnice. Studenti hlídají zdravotníkům dědi, dobrovolníci nakupují pro seniory, aby nemuseli sami do obchodů.

Jenže i přesto se najdou lidé, kteří se v současné vyhrocené situaci chovají velmi nevhodně. Média opakovaně upozornila na to, že nakažení čelí urážkám, slovním útokům a dokonce i hrozbám smrtí. Toho si všiml i ministr vnitra, který podobné chování ostře odsoudil.

„Myslím si, že dobrou vlastností českého národa je to, že v době klidu nadáváme a stěžujeme si. Ale když jde do tuhého, v době povodní nebo právě teď, v časech epidemie, jsme schopni držet při sobě. Až na výjimky.,“ uvedl na sociálních sítích šéf ČSSD.

Zmínil jeden konkrétní případ. „Vytočil mě článek na iROZHLAS.cz o muži s pozitivním testem na koronavir, kterému lidé na Facebooku vyhrožovali kulkou do hlavy a nadávali mu, že větrá,“ napsal. Muž označovaný jako Karel E několikrát mluvil o kulce do hlavy pro nakažené, dokonce přidal obrázek snipera se zbraní v ruce.

Zmíněný muž ale nebyl jediný, kdo nemocnému a jeho rodině poslal ošklivý vzkaz. „Přišly i zprávy, proč větráme, že všechny nakazíme. Mezi sousedy se začalo šířit, že bychom se měli odstěhovat a tak,“ řekl pro iRozhlas.cz nakažený, kterému byly výhrůžky určeny.

Hamáček v reakci na tyto hrozby zdůraznil, že žádná nemoc si nevybírá, koho postihne nebo kdo na ni může dokonce umřít. „I když budeme dělat všechno správně, můžeme se ocitnout ve špatnou dobu na špatném místě a nakazit se. Výhrůžky smrtí jsou odporné. A považuji je za nejhlubší dno společnosti,“ dodal ministr vnitra.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti se chystají na parlamentní volby 2021, jihomoravským lídrem bude…

28.11.2020 18:29 Lídrem jihomoravských Pirátů do sněmovních voleb v příštím roce se stal poslanec Radek Holomčík,…

Zemanův expertní tým řešil epidemii: Rozvolňování by mělo být zodpovědné a…

28.11.2020 16:27 Kroky vlády, které se týkají rozvolňování koronavirových opatření, by měly být podle prezidenta…

Karlovarský kraj stále bez hejtmana. Blok 21 zastupitelů nabídl post…

28.11.2020 15:01 Blok 21 zastupitelů Karlovarského kraje ze STAN, Pirátů, Místních a SNK1 nabídl místo hejtmana…

Vláda má v pondělí řešit zvýšení přídavků na děti. Koalice se přiblížila…

28.11.2020 14:25 Návrh na zvýšení přídavků na děti by měla v pondělí projednávat vláda. Vládní koalice se přiblížila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama