Hamáček se pořádně naštval na Čechy: To je nejhlubší dno společnosti

Ministr vnitra a šéf krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se pořádně naštval. Rozzlobilo ho chování některých Čechů, kteří osobám nakaženým koronavirem Covid-19 vyhrožují smrtí.

Přidejte svůj názor 156 komentářů

Jan Hamáček
doporučujeme

Češi už prokázali, že umí být solidární a nápomocní. V době nouzového stavu šijí roušky pro sebe, své blízké, ale i neznámé lidi a nemocnice. Studenti hlídají zdravotníkům dědi, dobrovolníci nakupují pro seniory, aby nemuseli sami do obchodů.

Jenže i přesto se najdou lidé, kteří se v současné vyhrocené situaci chovají velmi nevhodně. Média opakovaně upozornila na to, že nakažení čelí urážkám, slovním útokům a dokonce i hrozbám smrtí. Toho si všiml i ministr vnitra, který podobné chování ostře odsoudil.

„Myslím si, že dobrou vlastností českého národa je to, že v době klidu nadáváme a stěžujeme si. Ale když jde do tuhého, v době povodní nebo právě teď, v časech epidemie, jsme schopni držet při sobě. Až na výjimky.,“ uvedl na sociálních sítích šéf ČSSD.

Zmínil jeden konkrétní případ. „Vytočil mě článek na iROZHLAS.cz o muži s pozitivním testem na koronavir, kterému lidé na Facebooku vyhrožovali kulkou do hlavy a nadávali mu, že větrá,“ napsal. Muž označovaný jako Karel E několikrát mluvil o kulce do hlavy pro nakažené, dokonce přidal obrázek snipera se zbraní v ruce.

Zmíněný muž ale nebyl jediný, kdo nemocnému a jeho rodině poslal ošklivý vzkaz. „Přišly i zprávy, proč větráme, že všechny nakazíme. Mezi sousedy se začalo šířit, že bychom se měli odstěhovat a tak,“ řekl pro iRozhlas.cz nakažený, kterému byly výhrůžky určeny.

Hamáček v reakci na tyto hrozby zdůraznil, že žádná nemoc si nevybírá, koho postihne nebo kdo na ni může dokonce umřít. „I když budeme dělat všechno správně, můžeme se ocitnout ve špatnou dobu na špatném místě a nakazit se. Výhrůžky smrtí jsou odporné. A považuji je za nejhlubší dno společnosti,“ dodal ministr vnitra.

Loading...
Vstupte do diskuze (156)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nečas: Šlachta měl averzi, když se nestal policejním prezidentem

03.06.2020 12:10 Aktualizováno Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta začal podle…

Vznikla nová databáze, má za cíl shromáždit údaje o všech českých…

03.06.2020 10:55 Protikorupční organizace Transparency International, Hlídač státu a komunita IT expertů z Česko…

Babiš chce vědět, za jakých podmínek EU poskytne peníze

02.06.2020 19:00 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na dálku jednal s předsedy vlád zemí visegrádské čtyřky (V4 - Česko…

Šíření a používání nacistických symbolů by mohlo být trestné

02.06.2020 18:37 Komerční šíření propagandistických předmětů národního socialismu i dalších podobných hnutí i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy