Jihočeské Piráty povede do voleb Kolářík, jedničkou v Pardubické kraji je Ferjenčík

Jihočeské Piráty povede do parlamentních voleb v roce 2021 poslanec Lukáš Kolářík. Oznámili to Piráti v tiskové zprávě. Kolářík vzešel ze stranických primárek v regionu. Lídrem Pirátů byl i v roce 2017.

Mikuláš Ferjenčík a Petr Třešňák
doporučujeme

"Jihočeši mě už podruhé postavili do čela kandidátky, která bude v roce 2021 bojovat o sněmovnu. Získal jsem téměř devadesátiprocentní podporu, za niž děkuji všem, kteří ve mne vložili svou důvěru." řekl Kolářík.

"Pozici lídra vnímám jako velkou zodpovědnost nejen vůči krajskému sdružení, ale zejména vůči voličům. Chystám se postavit silný tým, který bude na podzim příštího roku útočit na vítězství ve volbách," dodal.

Kolářík je členem Pirátů od roku 2017. Absolvent střední oborné průmyslné školy ve Sněmovně usiluje především o změnu podmínek exekucí.

Piráty v Pardubickém kraji povede v podzimních volbách do Sněmovny poslanec Mikuláš Ferjenčík. Volba lídra se uskutečnila elektronicky, Ferjenčík získal 33 hlasů z 54. Na čelní pozici kandidoval jako jediný, uvedl v tiskové zprávě krajský mluvčí Pirátů Martin Saifrt.

Krajským lídrem byl Ferjenčík již v minulých volbách. V současnosti pokračuje rozprava a představování kandidátů, kteří budou kandidovat z druhého místa, uvedl Saifrt. Jsou mezi nimi místostarosta Chrudimi Aleš Nunvář, krajská a svitavská zastupitelka Libuše Vévodová, místopředseda krajského sdružení Vladek Vácha a bývalý předseda pardubické organizace Dominik Bečka. Volba začne 26. prosince.

Piráti chtějí příští rok kandidovat v koalici se STAN. Podle Saifrta je předběžná dohoda taková, že by se na kandidátce měli střídat vždy dva zástupci Pirátů a jeden za STAN.

Volby do Poslanecké sněmovny v roce 2017 V Pardubickém kraji vyhrálo hnutí ANO, získalo čtyři mandáty. Po jednom poslanci měli Piráti, KSČM, SPD, ČSSD. ODS a KDU-ČSL.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za chaos s vakcínami může premiér Babiš. Vypracovaná studie hovoří jasně,…

24.01.2021 15:20 Lidovci jsou přesvědčeni, že premiér Andrej Babiš nemluví pravdu, když svádí vinu za pomalou…

Babiš by podle většiny lidí neměl být tváří očkování, ukázal průzkum

24.01.2021 14:28 Většina lidí se domnívá, že premiér Andrej Babiš (ANO) by neměl být hlavní postavou očkování proti…

Petříček a Hamáček odsoudili potlačení demonstrací na podporu Navalného v…

24.01.2021 14:25 Aktualizováno Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) odsoudil v souvislosti se zákroky proti demonstracím na…

Volný se po incidentu nedostaví na jednání sněmovního výboru, uvedl…

24.01.2021 13:20 Incident v Poslanecké sněmovně, při kterém nezařazený poslanec Lubomír Volný ve čtvrtek fyzicky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama