Obstrukce ve Sněmovně? ODS nařčení odmítá, Stanjura se vysmál vládě

ODS odmítla obvinění vládních stran, že pomocí obstrukcí brání projednání daňového balíčku, který zvyšuje některé daně. Podle předsedy poslaneckého klubu Zbyňka Stanjury debata netrvá příliš dlouho a je věcná. Obstrukčně se podle něj chová vláda, když odmítá zařadit na jednání Sněmovny některé opoziční předlohy.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Zbyněk Stanjura
doporučujeme

Občanští demokraté také kritizovali skutečnost, že se zvýšení daní hlavně na alkohol a cigarety projednává až po schválení základních parametrů státního rozpočtu na příští rok, který už s příjmy ze zvýšených daní počítá.

"Jestli necelé dvě hodiny probíhající věcné debaty ministryně financí má za obstrukce, tak je to smíchu. Náš návrh na snížení daní všem zaměstnancům jsme podali v říjnu roku 2018 a vládní většina blokuje projednání v prvním čtení už více než rok - to je obstrukce," řekl Zbyněk Stanjura.

Třetí čtení daňového balíčku nicméně několikrát přerušily přestávky na jednání klubů, dlouhou dobu trvala i předchozí čtení materiálu ve Sněmovně. Vláda dnes ve snaze schválit balíček svolala mimořádnou schůzi Sněmovny.

Poslanec Jan Skopeček (ODS) obvinil ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO), že s návrhem na změnu daní přišla pozdě. Podle něj měli o nich poslanci jednat ještě před schválením základních parametrů státního rozpočtu, které Sněmovna podpořila ve středu. "Přece to není normální dělat to opačně, že nejdříve se schválí rozpočet a pak (ministryně) na poslední chvíli honí miliardy korun navíc a obviňuje tady opozici z obstrukce, protože nechceme, aby se lidem zvyšovaly daně," řekl Skopeček.

ODS také odmítla výtky, že je kvůli dlouhému projednávání daňového balíčku ohroženo zvýšení rodičovského příspěvku, který chce vláda projednat až po schválení zvýšení daní. Podle občanských demokratů vláda při představení nové podoby rodičovského příspěvku nehovořila o tom, že jsou pro něj potřeba nové daně. Podle ODS lze peníze pro zvýšení rodičovského příspěvku nalézt už v současném rozpočtu na základě úspor na provozních výdajích státu.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina programátorů začala zdarma vytvářet systém k dálničním známkám

24.01.2020 20:03 Skupina 60 programátorů dnes večer v pražských Holešovicích začala v rámci veřejného hackathonu…

Bitva se Zemanem nekončí. Kaslová se odvolala v kauze Peroutka

24.01.2020 19:20 Aktualizováno Vnučka novináře Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová podala odvolání proti rozsudku, který zamítl…

Ministerstvo doporučuje Čechům necestovat do osmi měst v Číně

24.01.2020 17:43 Ministerstvo zahraničí doporučuje Čechům, aby necestovali do osmi měst v čínské provincii Chu-pej,…

Ministři pojedou do Lán. Zeman přijme vládu 17. února, s Babišem se sejde…

24.01.2020 16:08 Setkání prezidenta Miloše Zeman s vládou se uskuteční 17. února. Bylo přesunuto z původně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama