Poslankyně Trikolóry se vyfotila s kapelou Ortel. Platí svoboda slova, hájí se

Hnutí Trikolóra, které založil syn bývalého českého prezidenta Václava Klause, řeší nový skandál. Jeho členka a bývalá poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková se neváhala veřejně prezentovat s členy kontroverzní kapely Ortel známé pro své xenofobní texty. Na svojí obhajobu uvedla, že platí svoboda slova a že šlo pouze o charitativní koncert.

Zuzana Majerová Zahradníková se členy skupiny Ortel
doporučujeme

"Cítit se budou v právu, ti v tom černým hávu, útočí jen v davu, a svatou válku ctí. Pro Alláhovo slávu uříznou ti hlavu. Mají jen o to snahu, zastavme šílenství." I v takovém duchu se nesou sloky písní skupiny Ortel. Fotografii, na níž pózuje s členy extremistické skupiny, umístila poslankyně na svůj facebookový profil. Za zmínku stojí, že se Ortel těší popularitě v řadách neonacistů, a že na jednom z jeho koncertů příznivci dokonce i hajlovali. 

Podle Majerové Zahradníkové na tom ale není nic špatného, jelikož jde pouze o charitativní koncert, jehož se zúčastnilo devět žánrově různých kapel. "Všichni hráli zadarmo a výtěžek je věnován onkologickým pacientům,“ uvedla pro web CNN Prima News.

"Jezdím po koncertech a festivalech celý svůj život, protože mám muziku moc ráda a vnímám ji jako součást svého života. Také mě zajímalo, jak to bude u koncertu Ortelu probíhat. Neviděla jsem ani jednu jedinou zvednutou ruku, neslyšela v textech nic, co by někoho k něčemu snad ponoukalo,“ podotkla poslankyně s poznámkou, že za život přišla do styku se spoustou kapel, které se hlásily k různým myšlenkám a názorovým proudům. Umělci mají dle jejích slov prostřednictvím svých děl vyjadřovat emoce.

"No tak byla na nějakém rockovém festivalu, patrně. Byl nějak nelegální? Trikolóra je politické hnutí, nikoli sdružení hudebních kritiků. Pošlete mi seznam kontroverzních umělců  a pak taky těch pokrokových. Zařídíme se podle toho a uděláme směrnici,“ vyjádřil se k tomu předseda Trikolóry Václav Klaus junior.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neshody v koalici. Návrh ČSSD na bankovní daň je pro ANO nepřijatelný

05.08.2020 16:46 Aktualizováno Zavedení bankovní daně je pro ministry hnutí ANO nadále nepřijatelné. Na dotaz ČTK to uvedli…

Politici by měli jít příkladem. Sociolog se vyjádřil k dovolené Babiše v…

05.08.2020 16:40 Sociolog a profesor právní filozofie na univerzitě Cardiff School of Law and Politics Jiří Přibáň…

Vymáhání dluhů: ČSSZ prakticky nevyužívá soudní exekutory, VZP naopak ano

05.08.2020 15:54 Česká správa sociálního zabezpečení využívá k vymáhání dluhů v naprosté většině případů správní…

Volby v karanténě: Z auta, u výjezdních komisí a ve zvláštních okrscích.…

05.08.2020 14:40 Aktualizováno Parlamentní strany se dnes shodly s ministerstvem vnitra na třech variantách hlasování z karantény …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama