Střídání na diplomatických postech: Zeman přijal pověřovací listiny 13 nových velvyslanců

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal pověřovací listiny od 13 nových velvyslanců. Jsou mezi nimi ambasadoři Slovenska, Rakouska, Francie či Indie. ČTK to dnes sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman naposledy pověřovací listiny od velvyslanců převzal letos v lednu a v únoru.

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Novým zástupcem Slovenska se v Praze dneškem stal Rastislav Káčer, který nahradil dlouholetého slovenského velvyslance Petra Weisse. Ten v Česku působil od roku 2013. Profesionální diplomat Káčer byl nejprve velvyslancem ve Spojených státech a poté v Maďarsku.

Na francouzské misi velvyslance Rolanda Galharagua střídá Alexis Dutertre. Galharague v Praze působil tři roky. Dutertre už dříve za svůj hlavní cíl na místě ambasadora označil spolupráci při přípravě předsednictví Francie a Česka v EU, která na sebe budou navazovat v prvním a druhém pololetí roku 2022.

Nové zástupce svých ambasád budou mít v Česku i další evropské země. Rakouské velvyslanectví povede Bettina Kirnbauerová, švédské Fredrik Jörgensen, švýcarské Philippe Guex a litevské Laimonas Talatkelpša. V čele moldavské ambasády nově stojí Alexandru Codreanu a velvyslankyní Bosny a Hercegoviny bude Martina Mlinarevičová.

Asijské země dnes na Pražském hradě zastupovali čtyři noví ambasadoři. Pověřovací listiny Zemanovi předali nový velvyslanec Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) Ču Won-čchol, ambasador Vietnamu Thai Xuan Dung a velvyslanec Indie Hemát Hariščandra Kotalvar. Ambasádu Ázerbájdžánu povede Adiš Mammadov. Z afrických zemí dnes Zeman přijal pověřovací dokumenty od ambasadora Alžírska Hamída Bukrífa.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koudelka nedrží ústa a krok s Hradem, Zeman na něj hledá špínu. Vítejte v…

26.11.2020 22:04 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Neštítí se žádných praktik. Prezident Miloš Zeman dává otevřeně najevo, jak moc mu vadí…

Koupi nového vozu jsem hned škrtla, podezřelé odměny i zakázky vyřeším,…

26.11.2020 22:01 Aktualizováno ROZHOVOR – Je zavalena prací. Nová hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za hnutí STAN)…

Neshody v koalici. Babiš a Hamáček mají o daních jinou představu, posun je…

26.11.2020 18:09 V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej…

Rusnok reaguje na vládu, její rozpočtová politika prý může urychlit…

26.11.2020 17:21 Snaha podpořit více ekonomiku pomocí rozpočtové politiky vlády, například v podobě snížení daní, by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama