Tomáš Klus překvapil: Tohle ve světě nemá obdoby. Jsem pyšný na naši politickou reprezentaci

Českou republiku navštívil předseda tibetské exilové vlády Lozanga Sanggjäa. V sídle Senátu se zúčastnil zahájení výstavy fotografií z Tibetu, která vyjadřuje podporu tibetskému lidu. Setkal se také s vrcholnými představiteli horní komory, což ocenil zpěvák a písničkář Tomáš Klus.

Přidejte svůj názor 49 komentářů

Tomáš Klus
doporučujeme

Vernisáž v Senátu hudebně doprovodil Tomáš Klus, uskutečnila se také diskuse k výročí prvního setkání dalajlámy a prvního českého prezidenta Václava Havla v roce 1990. Podle tibetského exilového premiéra toto setkání otevřelo dalajlámovi dveře k dalším státníkům západního světa.

Sám Klus o akci promluvil na facebooku. Loni po setkání s @lobsang.sangay ve mne cosi roztálo a řekl jsem si, Ne každý politik je ochoten nechat po sobě patlat bahno zLobby a frází, potřeby tlačit ekonomiku a zadupávat etiku. Z jeho úst zněla slova jako soucit, potřeba dialogu a dokonce se dnes zaradoval i nad tím, že jeho osoba dává živnost mnoha čínským rodinám, jejichž hlavy ohly hřbet a staly se tajnými..ve stopách exilového premiéra,“ zavzpomínal písničkář.

„Tohoto muže dnes na půdě Senátu uvítalo potleskem a oficiálním přijetím množství senátorů tak velké, že ve světě nemá obdoby. Upřímně jsem pyšný na takovou reprezentaci, která přes všechny výhrůžky je ochotna přijmout zodpovědnost a postavit se za správnou a spravedlivou věc,“ ocenil ty, kteří se se zástupcem tibetské vlády setkali.

Připomněl, že i Češi mají podobnou zkušenost jako právě Tibeťané. „I my byli okupováni, ale Tibeťany okupace stála už milion životů. Po Sýrii je Tibet druhou nejnesvobodnější zemí na světě. Děkuji senátu, senátorům,“ napsal. Konkrétně zmínil i dvě jména – Přemysla Rabase (za hnutí Senátor 21) a Jiřího Růžičku z klubu STAN. „Děkuji #cesitibetpodporuji za to, že nejsou lhostejní, neboť téma Tibet přesahuje hranici lidskoprávní a je zapotřebí vnímat jej a jasně pojmenovávat; rovněž znát směr, kterým se jako společnost chceme ubírat. Jaké hodnoty jsou nám vlastní a promítnou-li se do hnutí vlasti; Srdce Evropy má bít za mír,“ dodal zpěvák.

Loading...
Vstupte do diskuze (49)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vytočil politologa: To si dělá srandu? Fraška, režimní kádr, nedá se…

21.11.2019 21:11 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš si získal na svou stranu část lidí projevem,který pronesl 17. listopadu.V něm…

Babišovi se nelíbí, že vláda rozhoduje o platech starostů

21.11.2019 19:20 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za absurdní, že vláda rozhoduje o výši odměn starostů a dalších…

Studenti vyzvali premiéra Babiše, aby se jasně vyjádřil k situaci v…

21.11.2019 17:23 Studenti vysokých škol vyzvali v dopise premiéra Andreje Babiše (ANO), aby odsoudil reakci Číny na…

Pod petici lidovců za ústavní ochranu vody už se podepsaly tisíce lidí

21.11.2019 17:04 KDU-ČSL posbírala po celé republice už kolem 20.000 podpisů pod petici za ústavní ochranu vody a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama