Vláda bude v pondělí jednat znovu prostřednictvím videa

Vláda bude v pondělí jednat opět prostřednictvím videokonference jako při jarním počátku koronavirové epidemie. Vyplývá to z oznámení zveřejněného na webu kabinetu. Osobně se ministři scházeli ve Strakově akademii od poloviny června, řada ministrů je nyní v domácí izolaci kvůli pozitivním testům lidí v jejich okolí či lidí, s kterými přišli do styku.

Vláda ČR
doporučujeme

Kabinet začal jednat prostřednictvím videa v březnu krátce po vyhlášení nouzového stavu kvůli šíření nového typu koronaviru. K osobnímu jednání v budově úřadu vlády se kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) vrátil 15. června při rozvolňování opatření.

Od konce července se na úřadu vlády musí opět nosit roušky ve společných místech s výjimkou kanceláří a jednání, při kterých lze držet dostatečné rozestupy.

Preventivně z domova pracují od čtvrtka ministryně práce Jana Maláčová i ministr zahraničí Tomáš Petříček (oba ČSSD). Příznaky covidu-19 nemají. V karanténě je také vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), testy měl negativní, v neděli podstoupí další.

Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové je v karanténě ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda otevře papírnictví či dětské oděvy, žádá o delší nouzový stav

18.01.2021 22:04 Aktualizováno Papírnictví a prodejny dětského oblečení a obuvi budou moci od úterý znovu otevřít, schválila to…

KOMENTÁŘ: Dzurilla je zralý na výpověď, Babiš mu navrhuje metál. Je to k…

18.01.2021 22:02 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Pozbyl naprosté sebereflexe a ztratil i poslední zbytky své autority. Premiér Andrej…

Vláda schválila návrh na příspěvek pro podnikatele v úpadku

18.01.2021 17:25 Podnikatelé v úpadku budou moci čerpat příspěvek, tzv. kompenzační bonus, 500 korun denně, a to…

Schodek rozpočtu letos podle Zamrazilové stoupne nad 400 miliard

17.01.2021 14:23 Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama