Vnučce dluhopis, babičce respirátor. Vánoční dárky podle členů vlády

Přemýšlíte, co letos koupíte příbuzným k Vánocům? Členové vlády mají jasno, kávu s sebou si sice už během shánění dárků nepořídíte, můžete ale nakoupit například dluhopisy. Nebo respirátory.

Alena Schillerová
doporučujeme

S příchodem Vánoc se každoročně rozjíždí velká nákupní horečka. Letos je však poměrně odlišného charakteru, namísto osobních nákupů lidé preferují spíše doručení poštou, což dokládají enormní počty zásilek přepravovaných poštovními službami.

Česká pošta před několika dny ohlásila rekordní přepravu 1,13 milionu zásilek. Loňský rekord přitom atakoval hranici "pouze" 500 tisíc balíkových zásilek. Situace je dána také tím, že většina maloobchodních prodejců musela mít kvůli epidemiologickým opatřením zavřeno.

Po rozvolnění opaření se menší obchody opět otevřely a lidé tak mohou nejen pro dárky, ale například i pro oděv či obuv vyrazit opět osobně. Pokud si ale byli zvyklí při této činnost kupovat například kávu s sebou, letos si ji nedopřejí.

Vláda sice povolila opětovné otevření kaváren a restaurací, zakázala ale prodej nealkoholických nápojů, tedy například kávy nebo čaje, s sebou, tedy z výdejových okének. Veškeré nápoje si tak musí zákazník vypít přímo v provozovně, kde si je zakoupil.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný to zdůvodnil to tím, že restaurace takto prodávaly nápoje, které by se jinak prodávaly ve stáncích například na vánočních trzích. Konzumace občerstvení na trzích je ale zakázána. 

Zároveň také prozradil, jaký dárek by měli děti koupit svým příbuzným. "Nejlepší dárek pro prarodiče pod stromeček je velká sada FFP2 respirátorů. Může jim nejen zachránit život, ale umožnit i to, že se nedostanou do nemocnice ani do potíží," uvedl Blatný.

Tento týden jde už o druhou radu od člena vlády, jaký dárek pod stromeček letos pořídit. S tou první přišla ministryně financí Alena Schillerová, která doporučila zakoupit státní dluhopis.

"Vánoce jsou za dveřmi a tak mnozí z vás určitě přemýšlí o tom, co svým blízkým dát pod stromeček. Pokud ještě nevíte, tak mám pro vás tip. A nebojte se, nejsou to ponožky, ale dluhopis republiky," prohlásila ve videu za doprovodu honosné instrumentální hudby.

Příspěvek, který byl zveřejněn na sociálních sítích, má tisíce komentářů překvapených uživatelů. Zatímco někteří vládě vyčítají její hospodaření, jiní se jen podivují nad bizarností celého nápadu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

ČSSD vede debaty o spolupráci ve volbách, ANO mezi možnostmi není

23.01.2021 08:03 Sociální demokracie vede diskusi o spolupráci pro podzimní sněmovní volby se Zelenými, odboráři i…

KOMENTÁŘ: Komunisté zase velí zemi. I když se neoslovujeme soudruhu a…

22.01.2021 22:01 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Po zemi se opět rozlila rudá barva, která diktuje, jak národ bude žít. Komunisté bohužel…

Vláda se zavedením povinných respirátorů vyčkává, sleduje okolní státy

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Vláda čeká, jak si se zavedením povinných respirátorů třídy FFP2 v hromadné dopravě a obchodech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama