Voličům ukazujeme, že spolupráce je důležitá, říká Pekarová Adamová

Dlouho se čekalo na její příchod do štábu TOP 09. Markéta Pekarová Adamová do něj dorazila s vírou, že lidé ocení schopnost opozičních stran spolupracovat ve volbách. Co říkala na volební účast?

Markéta Pekarová Adamová u voleb.
doporučujeme

Přesně v 16 hodin dorazila sledovat výsledky krajských a senátních voleb do štábu TOP 09 v Café Louvre na pražské Národní třídě předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová. Ačkoliv říkala, že průběžné výsledky neměla zatím moc možnost sledovat, podělila se o první dojmy.

Evidentně ji potěšila volební účast, která se pohybuje nad 36 procenty. „Já jsem nakonec docela pozitivně překvapena,“ řekla pro EuroZprávy.cz s tím, že účast bude nejspíš zhruba stejná jako při předchozích volbách do krajů před čtyřmi lety.

„Čekala jsem, že kvůli tomu šílenství, které se tady kolem nás odehrává, a rekordním nárůstům počtu nakažených koronavirem, který máme v posledních pár dnech, bude volební účast velmi poznamenaná,“ svěřila se poslankyně.

Stejně jako její kolega Dominik Feri věří, že opoziční strany v těchto volbách přesvědčí voliče o jedné věci. „Je pro nás důležité, že jsme ukázali voličům, že jsme schopni spolupracovat,“ nechala se slyšet.

Pekarová Adamová ale připomněla, že v každém kraji vznikla koalice v jiné konstelaci. „Z toho samozřejmě nelze úplně stoprocentně usuzovat, zdali to půjde i pro sněmovní volby v příštím roce,“ konstatovala pro EuroZprávy.cz. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu, daňové sazby mají být 15 a 23 procent

26.10.2020 18:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho…

Firmy bojují o přežití. Vláda prodloužila program Antivirus B do konce roku

26.10.2020 17:24 Aktualizováno Vláda prodloužila do konce roku vyplácení příspěvků na náhrady mezd z programu Antivirus firmám,…

Babiš navrhl další uvolnění pravidel pro sestavování rozpočtů

26.10.2020 17:15 Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl společně se záměrem zrušit superhrubou mzdu i další rozvolnění…

Piráti vyzvali vládu, aby umožnila Polkám interrupce v Česku

26.10.2020 17:07 Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama