Zeman a Babiš znají termín novoročního oběda v Lánech

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Dnes spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Miloš Zeman a Andrej Babiš
doporučujeme

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce.

S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Dotkli se i víkendových oslav 30. výročí sametové revoluce. Prezident, který neplánuje 17. listopadu veřejné vystoupení, podle Babiše zavzpomínal na svoji účast v okamžicích, které formovaly současnou podobu společnosti. Babiš bude v neděli hostit kolegy ze sousedních zemí v Národním muzeu a Kramářově vile, pak odletí na oslavy na Slovensko. Dnes zopakoval, že v sobotu se zúčastní slavnostního vystoupení baletu Národního divadla.

Loading...
Vstupte do diskuze (30)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na Rusko. Šíří dezinformace, chce rozštěpit Západ, varuje šéf BIS

13.12.2019 22:55 Aktualizováno Na šíření lživých informací je třeba podle ředitele BIS Michala Koudelky reagovat rychlým…

Babiš nikdy neodstoupí? Lže, mlží, je jako dítě... Úterní demonstrace má…

13.12.2019 22:55 Aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se v úterý sešly desítky tisíc lidí, kteří opět žádali demisi Andreje…

Lidovci si příští rok v Praze zvolí nového předsedu

13.12.2019 17:56 Celostátní konference KDU-ČSL, jež je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy, dnes potvrdila…

Válková ombudsmankou? Opozice ztrhala Zemanův návrh

13.12.2019 17:06 Předsedové opozičních stran se příliš neztotožňují s návrhem prezidenta Miloše Zemana, aby se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama