Covid-19 je potvrzený u třetího pracovníka elektrárny Dukovany

V jaderné elektrárně v Dukovanech na Třebíčsku mají podle posledních informací nákazu covidem-19 tři lidé. Výsledky ostatních testů byly negativní. Testy prošlo více než 20 lidí. ČTK to dnes řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Jaderná elektrárna Dukovany
doporučujeme

První případ se v elektrárně potvrdil před týdnem a druhého nemocného potvrdili hygienici o víkendu, během nějž se odebíraly vzorky dalším lidem v preventivní karanténě.

"Oba nemocní zaměstnanci patří mezi zaměstnance, kteří jsou už od středy minulého týdne v ochranné preventivní izolaci a stejně jako u prvního zaměstnance mají své pracoviště mimo střežený areál elektrárny," řekl Bezděk o posledních dvou zjištěných případech nákazy.

Fungování jaderné elektrárny se vrátilo do režimu z doby nouzového stavu, platí nošení roušek, povinná dezinfekce či rozestupy, část zaměstnanců znovu pracuje z domu. "Bezpečnosti ani spolehlivosti provozu elektrárny se tento stav nijak přímo netýká," řekl Bezděk.

O prvním případu nemoci informovala elektrárna 1. července.

Podle ministerstva zdravotnictví, které eviduje nemocné podle trvalého bydliště, se od začátku pandemie nakazilo novým typem koronaviru 211 lidí z Vysočiny, 180 se jich vyléčilo a čtyři zemřeli.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze možná budou roušky povinné ve všech vnitřních prostorech

03.08.2020 22:05 Aktualizováno Pražská hygienická stanice by mohla v blízké době zavést v metropoli povinnost nošení roušek ve…

MZ poprvé představilo covidový semafor. Česko je bílozelené

03.08.2020 22:05 Aktualizováno V Česku nejsou okresy s horší epidemickou situací nákazy covidem-19, než je stupeň 1 označený…

Koronavirus v rodině strážníka podle MZ špatně zhodnotili lékaři

03.08.2020 21:57 Ministerstvo zdravotnictví k případu nákazy koronavirem v rodině pražského strážníka uvedlo, co…

Pro hodnocení situace covidu-19 experti posuzují sto parametrů

03.08.2020 18:57 Pro hodnocení nákazy covidem-19 v okresech se podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama