Další tři středočeské nemocnice vyhlásily stav postižení

Další tři středočeské nemocnice dnes vyhlásily stav hromadného postižení osob. Jde o nemocnice v Berouně, Hořovicích na Berounsku a Brandýse nad Labem u Prahy, uvedla dnes hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková na twitteru.

Nemocnice, ilustrační foto
doporučujeme

Stav hromadného postižení osob tak podle dostupných informací vyhlásilo v kraji nejméně 15 nemocnic, mimo jiné všechny zřizované krajem, tedy nemocnice v Mladé Boleslavi, Kolíně, Příbrami, Benešově a Kladně. Stav platí také v nemocnicích ve Slaném, Neratovicích, Kutné Hoře, Mělníku, Nymburku, Rakovníku nebo Čáslavi. S péčí o covidové pacienty se dostaly na hranu svých kapacit.

První nemocnice ve středních Čechách vyhlásily stav hromadného postižení osob 3. března, šlo o Benešov a Mladou Boleslav, později ten den se připojil ještě Kolín.

Stav hromadného postižení je mimořádnou událostí, při níž se zdravotnické zařízení dostává do režimu provozu, kdy úroveň poskytované péče kvůli nedostatku zdrojů už neodpovídá běžnému standardu poskytování zdravotní péče v ČR.

"Poskytovatel zdravotní péče jej vyhlásí v případě vyčerpání všech běžně provozovaných i reprofilizovaných lůžkových kapacit, kdy již není schopen další kapacity vytvořit či při dalším navyšování počtu lůžek garantovat očekávaný rozsah a kvalitu poskytované péče," uvedla již dříve Pecková.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet úmrtí s covidem přesáhl 28.000, v pondělí přibylo 3843 případů

13.04.2021 22:02 Aktualizováno S pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí,…

Arenberger malý záchyt pozitivních školáků očekával

13.04.2021 18:05 Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) očekával, že záchyt pozitivních případů koronaviru…

Úmrtí a hospitalizací lidí nad 80 let s covidem ubývá, nejdéle se očkují

13.04.2021 15:58 Podíl lidí nad 80 let mezi zemřelými a hospitalizovanými s covidem-19 klesá. Zatímco v listopadu na…

Očkování neschválenými vakcínami by zahýbalo důvěrou lidí, tvrdí Šonka

13.04.2021 15:29 Očkování neregistrovanými vakcínami proti covidu-19 by podle šéfa praktických lékařů Petra Šonky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama