Druhá vlna testů v nemocnici Trutnov odhalila jeden případ covidu

Druhá vlna testování téměř 330 zdravotníků a pacientů krajské nemocnice Trutnov na nákazu covid-19 prokázala nákazu u jediného pacienta. Testy se týkaly také pacientů z ambulance trutnovské nemocnice. ČTK to dnes řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar (TOP 09). Třetí vlna testu je naplánovaná na polovinu srpna ve stejném rozsahu.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Koronavirus byl v trutnovské nemocnici zjištěn minulý týden u dvou zaměstnanců a dvou pacientů. Podle Cabicara se opakovanými testy potvrdilo, že nákaza v krajské nemocnici se dál nešíří.

"Pozitivita se kromě těch čtyř osob potvrdila ještě u jednoho pacienta, nejde o zdravotníka. Byl v kontaktu s pacientem, u kterého byl covid-19 prokázán v pátek 31. července. Tento nový pacient byl po dohodě s krajskou hygienickou stanicí a infekční klinikou propuštěn do domácího léčení jako bezpříznakový," uvedl Cabicar.

Druhá vlna testování na koronavirus v trutnovské nemocnici začala v úterý ráno, bylo otestováno 22 zaměstnanců a jeden pacient. U nikoho z nich se nákaza neprokázala. Další opětovné testy byly ve středu a týkaly se hlavně pacientů a personálu chirurgického oddělení nemocnice.

"Druhá vlna testování na chirurgii trutnovské nemocnice se týkala 38 pacientů a 72 zaměstnanců nemocnice, působících zejména na oddělení chirurgie. Krajská hygienická stanice nám zároveň začala posílat na odběry pacienty z ambulantních kontaktů, těch je 195," řekl Cabicar.

V Královéhradeckém kraji se v poslední době potvrdil výskyt covidu-19 v několika firmách a institucích, včetně krajského úřadu a krajského Domova důchodců v Černožicích na Královéhradecku. Šlo o jednotlivce, dosud nebylo zaznamenáno plošné šíření nákazy. V Domově důchodců nebyla nákaza prokázána u žádného z klientů.

"Královéhradecký kraj je i nadále jeden z nejméně infikovaných krajů v České republice. Komunitní šíření se v Královéhradeckém kraji dosud neprokázalo. Co se týká zdravotnických zařízení, tak v současnosti považuji situaci za klidnou," řekl ČTK Cabicar.

Královéhradecký kraj patří v ČR k méně zasaženým regionům. Za dobu pandemie bylo v kraji zjištěno 63,27 případu nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel. Lépe na tom je už jen Jihočeský kraj, kdy bylo 58,69 případu nákazy na 100.000 obyvatel, vyplynulo z dnes zveřejněných dat ministerstva zdravotnictví.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymula omezí aktivity na maximálně 20 lidí, ve školách chce zrušit…

27.09.2020 12:10 Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) předpokládá, že ohlášené omezení volnočasových aktivit…

V sobotu přibylo opět téměř 2000 nakažených koronavirem

27.09.2020 07:57 Denní nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku v sobotu zpomalil z pátečních téměř…

Nadějný lék proti koronaviru? Z Česka přichází pozitivní zpráva

26.09.2020 22:02 Aktualizováno Olomoucký Ústav molekulární a translační medicíny společně se svými kolegy z kanadské společnosti…

Covid ukázal, že jsme nezvládali ani chřipku. Hamáček nám může udělat v…

26.09.2020 22:02 Aktualizováno ROZHOVOR - Vyhrožovat policií nezávislému kontrolnímu úřadu považuje bývalý mluvčí ministerstva…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama